Hea nipp

Kuidas PDF-fail Google Drive’i abil tavaliseks dokumendiks muuta?

Rubriiki toetab

PDF-failist teksti kopeerimine DOC formaati võib olla väga mahukas ja tülikas tegevus, kuna nõuab käsitsi kopeerimist. Skaneeritud failide puhul on lugu veelgi hullem, kuna sellisel juhul ei saa teksti üldse kopeerida.

Lõhkise küna ees olijatele tuleb aga appi Google Drive. Nimelt võimaldab pilveteenus PDF faile konverteerida hõlpsalt DOC formaati, täpsemalt Google Docs vormingusse.

Esmalt on vaja, et kasutajal oleks olemas Google’i konto, et Drive keskkonda sisse logida. Kui vajalikke faile veel Drive’is pole, saab need sinna üles laadida.

Google konverteerib teksti ühest formaadist teise automaatselt, kui PDF faili peal parema hiireklikiga menüüst valida Open with -> Google Docs. Olenevalt faili mahust võib see tegevus aega võtta, seega tuleks veidi kannatust varuda.

Samuti tuleb arvestada, et kui tegu on skaneeritud dokumendiga, ei pruugi Google kogu tekstist õigesti aru saada ning vajadusel tuleb parandused käsitsi ise teha.

Soovi korral on võimalik DOC formaadis fail uuesti ka PDF formaati salvestada. Selleks vali menüüribalt Files -> Download as -> PDF Document (.pdf).

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.