Hea nipp

Kuidas peita jälgi ehk kustutada brauserist sirvimise ajalugu?

Rubriiki toetab

Veebilehitsejatel on komme salvestada veeblilehti, mida kasutaja külastanud on. Ajalugu tuleb appi, kui soovid leida mõnda lehte, mida korraks üleeile külastasid. Samas võib juhtuda, et tahad veebiajalugu kustutada, kui oled näiteks võõrast arvutist oma e-posti või mõnd muud kontot kasutanud. Siin on juhised, kuidas seda kiiresti ja mugavalt teha.

Chrome

Vajuta oma Chrome’i veebibrauseris üleval paremas nurgas olevat “More” nuppu ning vali “History”. Selleks, et kogu veebiajalugu kustutada, vali vasakult “Clear Browsing data”. Avanenud dialoogis vali, mida ja kui palju soovid kustutada.

Et kustutada kogu ajalugu, vali menüüst “The beginning of time” ehk aegade algusest loodud veebiajalugu. Märgi ära, millise informatsiooni kustutamist Chrome’ilt soovid ning vajuta “Clear browsing data”. Selleks et mõnd kindlat ajalookirjet eemaldada, kasuta veebiajaloo aknas olevat otsingut ning märgi ära kõik elemendid, mida eemaldada soovid.

Peale märgistamist, vajuta “Delete” nuppu ülemises paremas nurgas.

Tuleks meeles pidada, et kustutades Chrome’i otsinguajaloo ühes seadmes, kaob see ka kõigis teistes seadmetes, kuhu oled sisse logitud.

Alternatiivina: Kui sa ei soovi, et Chrome sinu otsinguajalugu üldse meelde jätaks, kasuta privaatset sirvimisrežiimi ehk “Incognito” režiimi.

Chrome telefonis ja tahvelarvutis

Selleks, et kustutada Chrome’i ajalugu Androidis, puuduta ekraani ülemises paremas nurgas olevat “More” ikooni ning seejärel valikut “History”. Ekraani allservas puuduta nuppu “Clear browsing data”, seejärel märgi ära “Browsing history” ning eemalda märge teiste valikute eest, mida sa kustutada ei soovi. Seejärel puuduta “Clear Data” nuppu.

Üksikute ajalookirjete kustutamiseks leia kirje ning vajuta “Remove” valikut selle paremas servas.

Ajalooga seotud toimingute tegemine käib Chrome’i iOS-i rakenduses täpselt sama moodi, vaid üksikute kirjete eemaldamiseks on vaja valida ajalooakna alumisest servast “Edit”

Firefox

Kui sinu veebibrauseriks on Mozilla Firefox, käib veebiajaloo kustutamine ka siin lihtsasti. Ava Firefoxi menüü ning vali sealt “History” ja ava avanenud aknas omakorda menüü. Määra, kui paljust ajaloost soovid vabaneda. Võid vajutada ka noolekesele “Details”, et määrata, milline info minema pühitakse. Seejärel vajuta “Clear now” nupule.

Selleks, et kustutada üks konkreetne ajalookirje, ava menüü, vali “History” ning “Show all history” ekraani allservas. Leia veebileht, mida kustutada soovid, tee sellel paremklikk ja vali “Forget About This Site.”

Firefox on võimeline veebiajalugu ka automaatselt kustutama. Ava menüü ning vali “Privacy”. Vali “Firefox will:” valikust “Custom settings for history”, see näitab, et veebiajaloo käsitlemiseks kasutatakse kohandatud sätteid.

Märgi ära valik “Clear history when Firefox closes” selleks, et määrata Firefox kustutama ajalugu igal sulgemisel. Kui soovid määrata, millist sorti informatsiooni kustutatakse, vajuta valiku kõrval olevat “Settings” nuppu. Lõpetamiseks vajuta “OK“.

Ka Firefoxis on võimalik kasutata Chrome’ile sarnast Incognito režiimi, Firefox kutsub seda nimega “Private browsing.”

Microsoft Edge

Kui oled Microsofti veebibrauseri Edge kasutaja, käib ajaloost vabanemine seal järgnevalt: ava Edge Hub, ning vali “History”, seejärel vali “Clear all history”. Edge pakub võimalust valida, millist tüüpi andmed eemaldadatakse.

Märgi soovitud andmed ning vajuta “Clear”. Selleks, et eemaldada pilves olev veebiajalugu ning andmed sinu Edge’i kasutuse kohta, vali “What Microsoft Edge knows about me in the cloud” ning vajuta avanenud aknas uuesti “Clear browsing history”.

Safari

Kui kasutad Apple’i tooteid, on sinu veebibrauseriks tõenäoliselt Safari.

Et oma arvutis Safari veebisirvimise ajalugu eemaldada, vajuta Safaris “History” ikoonile ning vali “Clear History”. Seejärel on sul võimalik valida, kui pikalt minevikust soovid ajaloo eemaldada.

IPhone’is või iPadis oleva Safari veebisirvimise ajaloo kustutamiseks navigeeri Settings>Safari>Clear History Website Data“. Selleks, et kustutada muu Safariga seotud kogutud informatsioon, navigeeri Settings>Safari>Advanced>Website Data.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.