Hea nipp

Kuidas reisides ning ringi liigeldes oma tehnikavidinaid kaitsta?

pexels-photo-236132.jpeg

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Inimesed liiguvad ringi rohkem, kui iial varem. Samuti omame me üha rohkem tehnikavidinaid, mis võivad puruneda. Selleks, et seda ei juhtuks, tasuks järgida neid lihtsaid nõuandeid oma vara kaitsmiseks liikvel olemise ajal.

Reisides

Üks põhilisi reisimise viise on lendamine ning tihti võetakse lennureisidele kaasa ka sülearvutid, tahvlid ning muud vidinad. Need võivad aga puruneda, kui need pole õigesti pakitud või kui need on jäetud valesse kohta.

Esimese asjana tuleks veenduda, et elektroonikaseadmed ei ole jäetud pagasisse, mille lased panna lennuki alaosasse. Sülearvutid ning tahvlid tasuks jätta pagasisse, mille võtad endaga lennukisse kaasa, kuna vaid nii saad alati neil silma peal hoida.

Kui oled sülearvuti käsipagasisse võtnud, siis on seal suure tõenäosusega ka selle laadija. Turvakontrolli läbides tasuks teha kindlaks, et see on korralikult kokku rullitud, vastasel juhul võib see skänneri all vale mulje jätta ning turvatöötaja peab sinu koti läbi otsima. Samuti pea meeles, et lennujaamades tuleb sülerid ja muud tehnoloogiavidinad kotist välja võtta, seega paki need nii, et neid ei tuleks tükk aega kotist otsida.

Kui otsustad siiski midagi ka äraantavasse pagasisse jätta, siis on oluline need õigesti pakkida. Üks parimaid lahendusi on pakkida sülearvuti näiteks riiete vahele, et oleks mitmelt poolt pehme materjaliga ümbritsetud.

Liikvel olles

Linnavahel ringi jalutades või autoga sõbra juurde sõites on suure tõenäosusega enamustel inimestel taskus nutitelefon. Taskutesse koguneb aga tihti ka liiva ning muud väikest puru, mis võib seadet kriimustada. Seega on mõttekas kaitsta nutiseade korpuse või kaitsekilega, mis kriimustuste eest kaitseb.

Lisaks sellele tasuks alati kindlaks teha, et näiteks kaasa võetud sülearvuti on korralikult kotis. Enamused inimesed küll kunagi lihtsalt arvutit ilma kotita autosse ei viska, kuid seda juhtub siiski. Kott aitab arvutit kaitsta, kui peaks tekkima vajadus järsku autoga äkiliselt pidurdada, mille tõttu sülearvuti istmelt maha kukub. Kusjuures, eriti hea oleks, kui kott oleks paigutatud pagasiruumi või kinnitatud turvavööga.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses