Hea nipp

Kuidas salvestada Windows 10 lukustuskuva taustapilte arvutisse?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Windows 10 võimaldab kasutada funktsiooni Spotlight images, mis näitab lukustuskuval iga kord arvutit avades erinevat taustapilti. Mõni neist võib olla selline, mida tahaksid ka mujal, näiteks koduekraani taustana kasutada. Kuidas seda teha?

Spotlight images või eestikeelse versiooni puhul Windowsi tulipunkti funktsiooni saab aktiveerida isikupärastamise menüüst. Kolmas valik seal on lukustuskuva kohta, mille alt näeb eelvaadet ning pildi alt on võimalik see sisse lülitada.

Windows salvestab need pildid eraldi kausta, mis paikneb arvuti sügavustes. Täpne koht selle jaoks on: %userprofile%\AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets

Lihtsaim viis kausta nägemiseks on nimetatud aadress kopeerida File Exploreri aadressiribale ning see avaneb automaatselt.

Kataloogis on näha failid, mille nimed koosnevad numbrite ja tähtede kombinatsioonist. Samuti pole need esialgu pildiformaadis.

Järgmiseks tuleks teha eraldi kataloog endale meelepärasesse asukohta ning need failid uude kausta kopeerida. Nüüd on võimalik uues kaustas neile lisada pildifaili laiend .jpg ning näha neid piltidena.

Osad failid selles kataloogis ei pruugi olla aga pildifailid, sellisel juhul ei kuvata neile ka eelvaadet pisipildina. Sellised failid võib kataloogist kustutada.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.