Hea nipp

Kuidas sõnumite saatmist telefonis ajatada?

Rubriiki toetab

Tihti juhtub, et mingi kindla sündmuse või tähtpäeva tähistamiseks ununeb oma õnnitlused õigel ajal edastada. Või mõne muu olukorra puhul, kus on oluline ajaline faktor.

Siis on kõige kindlam variant sõnumi saatmiseks määrata kindel kuupäev ja kellaaeg. Androidiga telefonidel on selle seadistamine lihtne, iPhone’i omanikud peavad aga veidi vaeva selle jaoks nägema.

Android

Androididel on mitmeid sõnumirakendusi, mis seda tegevust võimaldavad. Üheks selliseks on Google’i enda sõnumirakendus Messages.

Kui sõnum valmis kirjutatud, tuleb saatmise nupu vajutamise asemel seda all hoida. Siis ilmub nähtavale spetsiaalne ajatamise menüü, mis esimese hooga pakub kasutajale erinevaid soovitusi sõnumi hilisemaks saatmiseks. Kui need ei sobi, saab kasutaja ise valida kalendrist kindla kuupäeva ja kellaaja. Peale seda saab sõnumi salvestada ning see saadetakse kasutajale kindlaks määratud ajal.

iPhone

Apple’i telefonide vaikerakendus Messages sõnumite ajastatud saatmist vaikimisi ei paku. Küll aga on iPhone’idel olemas Shortcust rakendus, mis võimaldab seda teha.

Kui sul Shortcuts rakendust veel telefonis pole, saad selle alla laadida rakenduste poest. Edasi on tarvis alla laadida „Delayed Time iMessage“ otsetee, millega saad saatmise aega ise määrata. Kui sõnum valmis kirjutatud, vali aeg, millal soovid sõnumi teele panna.

Selle lahenduse puhul tuleb silmas pidada, et sõnumite saatmine toimib ainult siis, kui Shortcuts rakendus on taustal avatud. Seepärast sobib selline lahendus eelkõige lühiajaliseks ajatamiseks, sest liiga kaugele tulevikku määratud sõnumid ei pruugi kohale jõuda.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.