Hea nipp

Kuidas teha telefonile tehaseseadete taastamist?

Rubriiki toetab

Telefoni algseadeid on üldjuhul tarvis taastada siis, kui sellele on külge hakanud mõni viga, soovitakse vana telefon maha müüa või kellelegi teisele kasutada anda. Kuna tihti neid tegevusi ette ei tule, ei pruugi keskmine kasutaja ka täpselt teada, kuidas seda teha.

Android

Kuna Androide teevad erinevad tootjad, võib tehaseseadete valiku menüüst leida erinevatest kohtadest. Näiteks Xiaomi telefonidel on see paigutatud Telefon -> Tehaseseadete taastamine alla. Samsungi telefonidest leiab selle aga Üldine haldus -> Lähtestamine valiku alt.

Enamasti ei piirne lähtestamine ainult ühe valikuga. Näiteks võimaldavad tootjad  kõik seaded vaikväärtustele seadistada või võrguseadete algne olukord taastada.

Kui sa täpset asukohta telefonis selle jaoks ei tea, siis on kõige kindlam variant kasutada menüüs olevat otsingut, kus märksõnaks ongi “tehaseseaded”. Nii leiad alati õige koha.

iPhone

Apple’i telefonidel käivad asjad laias laastus samamoodi, kuid eesti keelt siin kasutada ei saa. Õige koha leidmiseks on tarvis minna menüüs General -> Reset -> Erase All Content and Settings.

Tähele tuleb panna, et ka iPhone’idel on menüüs erinevaid valikuid algseadete või võrguseadete taastamiseks, kuid ainult ülalnimetatud valik viib telefoni täiesti puhtale lehele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.