Kuidas telefoni sõrmejäljelugejat probleemivabalt kasutada?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Telefonide avamiseks mõeldud paroolid ning koodid on jäämas minevikku. Nende asemel kasutatakse aina enam muid tuvastusvahendeid nagu näotuvastus või sõrmejäljelugeja.

Viimane võib olla vahetevahel kapriisne ja telefoni avada alles mitme proovimise peale. Anname mõned nipid, kuidas seda eksimisvõimalust minimeerida.

Skaneeri ühte näppu mitu korda

Mõnikord tundub, et sõrmejälje lugeja ei registreeri igat vajutust ja ei ava telefoni. Kõige lihtsam ja efektiivsem lahendus parima tulemuse saamiseks on ühte näppu mitu korda skaneerida. Nii saad olla kindel, et mis iganes asendis sa näppu kasutad, tunneb lugeja selle ka ära.

Registreeri mõlema käe näpud

Hea nipp telefoni mugavamaks kasutamiseks on registreerida ka mitu mõlema käe näppu. Näiteks kui omad telefoni, millel sensor on esiküljel, kasutad selle avamiseks tõenäoliselt pigem nimetissõrme.

Kui aga telefon kätte võtta, on oluliselt lihtsam seda avada hoopis pöidlaga.

Skaneeri sõrm pärast dušši

Niiske või märja sõrmega on teatavasti keeruline telefoni avada, kuna paljudel juhtudel ei taha lugeja sõrmejälge sellises olukorras ära tunda. Seepärast on hea mõte teha sõrmedest jäljend ka otse duši alt tulles, kui need on niisked ja nahk võib olla kortsus.

Siis võid olla kindel, et kui duši all olles on vaja telefoni kasutada, saad seda probleemivabalt ka seal teha.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.