Hea nipp

Kuidas telefoniga võimalikult hästi aastavahetusel ilutulestikku pildistada?

Rubriiki toetab

Aastavahetus on kohe käes ja see on suurepärane võimalus ilutulestikku pildistada. Aga kuidas teha seda võimalikult hästi ja efektselt mobiilikaameraga?

Aastavahetuse puhul on hea, et rakette lastakse intensiivselt vähemalt 15 minutit, seega jõuad sa katsetada erinevaid variante.

1. Mine harjuta enne õiget aega

Eriti kannatamatud kodanikud lasevad rakette juba varem. See on tegelikult hea, sest sa saad juba neid pildistada ja vaadata, mis välja tuleb ja kuidas valida endale õigeks ajaks hea asukoht.

2. Vali hea asukoht

Vali pildistamiseks hea asukoht. Selline, mis annaks ilutulestikule ka konteksti juurde, näiteks kõrgemate hoonete või metsaga.

3. Unusta välk

Kindlasti lülita välja välk. Ilutulestik juba ise ongi põhimõtteliselt välk ja muud sul juurde vaja pole. Ära suumi ka pilti sisse, sest nii läheb pildis tegelikult detail kaotsi.

4. Stabiilsus

Kindlasti vaata telefonile midagi alla, eriti hea on väike kolmjalg, kui see sul olemas on. Kui seda pole, siis toeta telefon lauale, aiapostile või millele iganes. Stabiilselt aluselt pildistades saad raudselt parema tulemuse kui telefoni käes hoides.

Sa saad hästi kaadri paika ja boonusena saad teises käes ka klaasi hoida. Kui oled seltskonnaga, siis saad tegeleda ka muuga kui üksnes telefoni hoidmise ja vaatamisega.

4. Vali õige režiim

Kui oled algaja, siis on ilmselt sul kõige mõttekam hoida telefoni seadeid automaatika peal (aga nagu eelpool mainitud, siis välk lükka välja).

Oma kaamera sätteid tundes proovi aga järgmisi võimalusi.

Lülita manuaalrežiimis autofookus välja ja pane käsitsi fookust “lõpmatusse” ehk kõige kaugemasse punkti.

Võid mängida säriajaga ja seda pikemaks venitada. Nii püüad fotole rohkem valgust ja saad ka pildile raketi efektse saba.

Kui su telefonikaameral on öörežiim, proovi seda: see võib kombineerida nii erksa valguse (raketid) kui ka hämaramas olevad objektid (linna, metsa, aia).

5. Aastavahetus on siiski pidu

Ära jää üksi klõpsima. Tee enda pildid ära ja jäta meelde, et aastavahetus on siiski pidu, tee enda pildid ära ja mine löö teistega klaase kokku.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.