Hea nipp

Kuidas teleri heli paremaks muuta?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Kuigi igal teleril on olemas kõlarid heli jaoks, ei pruugi need olla kõige parema kvaliteediga. Selleks, et filmielamus või muusika kuulamine uuele tasemel viia, on mitmeid võimalusi.

Kasuta väliseid kõlareid

Kõige lihtsam viis teleri heli uuele tasemele viia, on kasutada väliste kõlarite komplekti. Soodsaim variant selle jaoks on alustada arvutikõlarite komplektist. Need pole küll väga võimsad, kuid enamasti siiski paremad kui telerisse sisseehitatud heliväljund. Eelistada tasuks varianti, kus komplektis on ka eraldi bassikõlar – see lisab helipildile oluliselt rohkem sügavust.

Kui arvutikomplektist väheks jääb, või on tegu suurema ruumiga, tasub kaaluda mitut tüüpi kõlariga komplekti. Saadaval on mitmest kõlarist koosnevaid variante, kus on esindatud erinevat heli esitavad kõlarid – parem, vasak, keskkõlar ning tagumised kõlarid. Kõigi nende kõlarite olemasolul moodustub parim helipilt.

Soundbar on samuti sobiv alternatiiv

Telerite puhul koguvad lisaks traditsioonilistele kõlarikomplektidele populaarsust ka heliribad ehk soundbarid. Need on pikliku kujuga kõlarid, mis paigutatakse tavaliselt teleri ette.

Soodsamatel variantidel on kõik heliväljundid paigutatud riba enda sisse, kallimatel on komplektis eraldi kaasas ka bassikõlar. Paljudel juhtudel kasutavad need ka Bluetooth ühendust ja nii on segavaid juhtmekimpe oluliselt vähem.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.