Kuidas tõestada mobiilioperaatorile, et sul on kehv levi?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Marko Saarm, Sakala, Scanpix Baltics

Sul on probleem: mobiililevi on kehv. Mobiilioperaator lubab sulle, et 4G on sul kõikjal ja igal pool, aga sina seda enda telefonis ei näe. Tahaks seda tõestada enda operaatorile, aga kuidas täpselt? Mobiilioperaator tõenäoliselt seda enda mastiinfo pealt näeb, aga kas ta viitsib sellega tegeleda? Võib-olla, võib-olla mitte…

Ühe hea äpiga saad aga Androidi operatsioonisüsteemil mugavalt logida enda mobiilsidekvaliteeti. NetMonitor Cell Signal Logging logib telefoni signaali tugevuse iga sekund ja esitab selle kohta ka kaardiinfo. Äpp logib seda, millises võrgus sa parajasti oled ja kui tugev on mobiilisignaal.

Sarnase funktsionaalsusega äppe on veel, aga see on üks väheseid, kus kõik funktsioonid, mida sul vaja läheb, on tasuta. Olemas on sellest ka tasuline versioon ja see on pigem väga professionaalseks kasutuseks või võimaluseks äpitegijat toetada.

Signaali logimiseks klõpsalihtsalt salvestusnuppu, mis on ekraani üleval paremal servas ja sama nupuga saad logimise lõpetada.

GSM tähendab 2G-d, WCDMA on 3G ja LTE on 4G. Not Valid tähendab, et signaali ja levi ei ole.

Tulemused kuvatakse protsentide kaupa, vastavalt selline, milline on levi kvaliteet. Eraldi võid analüüsida soovi korral ka iga sekundit ja levi kvaliteeti (tundlikkust) sel hetkel.

Äpi teeb veelgi praktilisemaks see, et see kuvab tulemused ka kaardile, et täpselt näha, kus kui hea või halb levi on. Vaikimisi on see välja lülitatud, kuid selle saab äpi sätete alt sisse lülitada.

Peale kaardiinfo saad siit ka hästi aru, kuidas lugeda signaali tugevuse kvaliteeti.

Siis näed ka tulemusi, kus mõõtmised on tehtud, otse kaardilt koos signaali kvaliteediga.

Näiteks nagu siin, kus me tegime mõõtmise meie kontorist Tallinnas, kus signaali kvaliteediks on “Not bad” ehk eesti keeles “käib kah”.

Umbes tund aega mõõtmist kulutas mul telefoni akut umbes 10%, nii et päris akuõgardiga tegemist ei ole, aga arvestada tuleb sellega, et akut see siiski võtab omajagu. Head mõõtmist ja logimist!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.