Hea nipp

Kuidas uudisterakenduste teavitused välja lülitada?

Rubriiki toetab

Telefonide rakendused võimaldavad kasutajatel määrata teavituste saamist, iga kord kui neil on midagi tähtsat öelda. Uudisterakenduste puhul võib see hulk üsna ruttu üsna suureks minna, kui neid rakendusi peaks olema mitu. Õnneks on võimalik need sätetest ka keelata, seega ei tule läbi tuulata iga erinevat rakendust ja leida, kus on seal sees nupp, millega teavitused keelata.

Android

Selleks, et teavitusi rakendustelt mitte saada, on võimalik neid menüüst keelata. Olenevalt Androidi versioonist ja tootja kasutajaliidesest võivad nimetus ja asukoht erineda, kuid tavaliselt leiab selle osa rakenduste või teavituste sätete alt.

Sealt on võimalik üles otsida need uudisteäpid, mille teavituse sa enam saada ei soovi ja need välja lülitada.

Uuematel Androidi versioonidel saab seda teha kiiremalt näiteks ka lukustusekraanilt või teavitusteribalt. Sealt on vaja uudisnuppu liigutada vasakule ja kui telefon seda funktsiooni toetab, ilmub seejärel teavituse taha kettakujuline ikoon. See võimaldab pääsu rakenduse sätete juurde ning sealtkaudu on võimalik samuti teavituste saamist keelata. Mõne telefoni puhul tuleb näppu teavituse peal hoida.

iOS

iPhone’idel ja iPadidel saab teavitusi välja lülitada Notification menüüst. Sinna alla ilmuvad kõik telefoni või tahvlisse laetud rakendused ning nende avamisel saad juba täpsemalt valida, kuidas süsteem neid kuvama peaks.

Ka iOS võimaldab kasutajatel juba avakuval kiiresti konkreetse uudiste rakenduse puhul seda valikut teha. Libistades teavitust vasakule, ilmuvad selle taha samuti erinevad valikud. „Manage“ sätte kaudu pääsed ligi ka konkreetse rakenduse teavituste valikutele.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.