Hea nipp

Kuidas väga mahukaid faile üle interneti saata?

Rubriiki toetab

Internetiajastul on failide suurused aina kasvanud ning nende edastamine ja vahetamine kasutajate vahel võib teinekord olla probleemne, just nende mahu tõttu. Toome välja mõned teenused, mida sellistel juhtudel kasutada.

Eeltöö tegemine

Enne veel kui failid teele panna, tasuks need ka kokku pakkida. Suure mahu puhul võib sellisel juhul olla kokkuhoid märkimisväärne.

Failide kokku pakkimiseks sobib näiteks 7-zip. Selle abil saab faile nii kokku kui ka lahti pakkida ning saadaval on see programm tasuta.

WeTransfer

See failiedastusteenus pakub võimalust kiiret ja lihtsalt oma faile edastada ning teha seda ilma kuskile registreerumata. Failid saad edastada kasutades linki või saata saajale e-mailile teavitus üles laetud failide kohta.

Tasuta versiooni puhul on failide suuruse limiidiks 2 GB, kuumaksega variandi puhul on võimalik edastada kuni 20 GB suuruseid faile.

Populaarsed pilveteenused

Alati saab kasutada universaalseid pilveteenuseid nagu Google Drive, Dropbox või Microsofti OneDrive. Kõigi puhul tuleb aga arvestada, et vajalik on teenuse kasutamiseks registreeruda ning tasuta pakettide puhul on ees mahulimiidid.

Google Drive pakub enim ruumi – 15 GB, OneDrive’iga kasutaja saam 5 GB ruumi ning Dropbox-is antakse 2 GB mahtu. Kõigi teenuste puhul on võimalik kasutada ka tasulist varianti, kus mahtusid saab oluliselt suurendada.

Nimetatud pilveteenuste puhul on plussiks, et failide edastamiseks pole suuruse limiite etteantud mahu ulatuses.

Suurte failide jaoks

Kui aga on tarvis edastada regulaarselt suuremahulisi faile, saab kasutada spetsiaalselt selle tarbeks mõeldud teenuseid.

pCloud näiteks ei pane saadetavate failide edastamiseks mahu limiiti ning ei piira ka edastuskiiruseid. Faile saab jagada lingi abil ja vajadusel tekitada varukoopiaid, mida hoitakse teenuse erinevates serverites.

Teenuse kasutamiseks peab registreeruma kasutajaks ning esialgu saab kasutada ka tasuta prooviversiooni.

Teine alternatiiv on suuremahuliste failide jaoks kasutada teenust MASV. Ka see on eelkõige mõeldud ülisuurte,  üle 20 GB failide vahendamiseks. Alustuseks pakutakse kasutajatele samuti 7 päevast prooviperioodi, teenuse enda kasutamine on aga tasuline.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.