Hea nipp

Kuidas vähendada jälgimispikslitega nuhkimist e-kirjades?

Rubriiki toetab

Kui sa veel ei teadnud, siis sinu e-kirjadesse võivad peidetud olla jälgimispikslid, mis annavad saatjale infot, kui e-kiri avatakse, mitu korda seda tehakse ning halvemal juhul anda infot ka saaja asukoha kohta. Tavaliselt on need nähtamatud pikslid peidetud kirjadega tulevate piltide sisse, sest sealt on neid keeruline märgata.

1×1 piksli leidmine igast taoliselt manusest on keeruline ja tüütu tegevus, seepärast on lihtsam kasutada nippe, mis takistavad automaatselt kirjaga kaasas olevate piltide avamist. Kuidas seda teha tuntumates e-kirja rakendustes?

Gmail

Gmaili veebibrauseris avamisel tuleb lahti teha seadete leht (kettakujuline ikoon lehe üleval paremas nurgas), mille alt leiad piltide alalõigu. Kui “Kuva alati välised pildid” valik on sisse lülitatud, tasub see välja vahetada teise valiku vastu – “Küsi enne väliste piltide kuvamist”.

Outlook

Ka Outlooki puhul tuleb kõigepealt avada kettakujulise ikooni alt rakenduse sätted ning sealt Üldised -> Privaatsus ja andmed. Selle kategooria alt leiab alalõigu “Välised pildid”, mille alt saab sisse lülitada valiku “Ära kasuta piltide laadimiseks Outlooki teenust”.

Apple Mail

Apple’i arvuti kasutajad saavad oma valikud teha Mail rakenduse menüü kaudu. Kui see lahti, saab ülemiselt valikuribalt avada “Preferences” menüü ning sealt omakorda “Viewing” alajaotuse. Piltide mitte laadimiseks tuleb linnuke eest ära võtta “Load remote content in messages” valiku eest.

Nimetatud seadete kasutuselevõtmine ei pruugi küll 100- protsendiliselt igasugust nuhkimist välistada, kuid vähemalt aitab see e-kirjade teel jälgimist vähendada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.