Hea nipp

Kuidas veebibrauseris vahelehti vertikaalselt kuvada?

Rubriiki toetab

Enamasti oleme harjunud, et vahelehed on paigutatud veebilehitseja ülemisse serva ja seda peaaegu kõigis brauserites. Firefoxi ja Chrome’i kasutajad saavad aga laienduse abil need hoopis üksteisele alla lehe serva ritta seada.

Kasulik on selline lahendus seetõttu, et võimaldab ekraaniruumi efektiivsemalt ära kasutada. Veebliehtede sisu on enamikel lehtedel kuvatud keskosas, mis tähendab, et külgedel on kasutamata pinda. Laiendus, mis seda ära aitab kasutada, kannab nime Tree Style Tab.  

Selle abil saad vahelehed paigutada ekraani vasakusse serva ja nii vertikaalset ruumi ekraanile juurde. Kuid lisaks sellele on laienduse veel üks mugav lisa. Nimelt saab seda seadistada nii, et aktiivsel vahelehel avatud uus aken kuvatakse nimekirjas otse selle all. Kui avatud lehti on palju, saad neid mugavalt nö pealehe järgi sulgeda ja avada.

Sama lahendust saab kasutada ka Chrome’i brauseris, kui alla laadida Vertical Tabs nimeline laiendus. Kuigi siin ei saa vahelehti avada puuna, on kasutajatele pakkuda muid mugavusi. Näiteks saab kasutada tumedat teemat või valida, kas vahelehti kuvatakse paremal või vasakus servas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.