Hea nipp

Kuidas veebilehitseja iga kord erinevat lehte avama panna?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Tavaliselt on veebilehitsejate vaikimis koduleheks määratud otsingumootorite kodulehed. Aga asjale saab ka oluliselt loomingulisemalt läheneda ning avamise põnevamaks muuta.

Paljud veebilehed pakuvad võimalust brauseri avades kuvada kasutajale iga kord erinevat alamlehte, kui nende sait on vaikekoduleheks määratud. Siin on selle jaoks mõned soovitused.

Wikipedia

Wikipedia on hea näide sellise lahenduse kohta. Wikipedias on erinevaid lehekülgi pea 6 miljonit, seega ei pea kartma nende kordumist. Kui soovid kuvada lehti ühes konkreetses keeles, tuleb lehe aadressil lihtsalt ära vahetada alguses olev keele lühend. Näiteks Eesti puhul on selleks „et“.

Selleks, et brauser kuvaks iga kord avamisel suvalisi alamlehti, tuleb aadressiks määrata et.wikipedia.org/wiki/Special:Random.

Reddit

Kui oled Redditi veebilehega varem kokku puutunud, siis on hea teada, et ka selle alamlehti saab suvaliselt avama panna. Selle jaoks tuleb brauseri koduleheks määrata www.reddit.com/random.

BrainBasher

Neile, kes eelistavad mõtteharjutusi, on heaks variandiks nimetatud leht. Siit leiad lehe avades iga kord uue mõistatuse või illusiooni, mille üle pead murda.

Brainbasheri avaleheks seadmiseks kasuta aadressi www.brainbashers.com/showillusion.asp?random=Y555

The Useless Web

Kui soovid midagi lõbusat aga täiesti mõttetut, on nagu nimigi ütleb, heaks kohaks The Useless Web.

Koduleheks määramisel tervitab sind veebibrauseri avades küll iga kord sama avaleht, kuid sealt edasi saad ühe klikiga üllatuse osaliseks.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.