Hea nipp

Kuidas wifi parooli mugavalt QR-koodiga jagada?

Rubriiki toetab

Kui uued sõbrad või tuttavad külla tulevad, on üpris tõenäoline, et keegi neist wifi kasutamiseks võrguparooli teada tahab. Päris tüütu võib olla seda iga kord eraldi sisse toksida, kui keegi on oma nutitelefoni vahetanud või oled ise paroole muutnud. Aga on üks hea nipp, kuidas seda protsessi oluliselt lihtsamaks teha.

Kasuta QR-koodi genereerijat

Selleks et, QR-koodi luua on vajalik Androidiga nutiseadet ja vastavat rakendust, mille saab Play poest alla laadida. Koodi loomiseks võib kasutada rakendust Barcode Generator.

Enne selle kasutamist on aga vaja teada paari asja. Kõigepealt tuleb välja selgitada genereeritava võrgu nimi ja selle parool. Lisaks tuleb välja uurida, millist turvaprotokolli vastav võrk kasutab (tavaliselt WPA/WPA2 PSK).

Kui eeltöö tehtud, ava rakendus ja vajuta alumises paremas nurgas olevat pluss ikooni. Sealt alumine valik “Add Code” laseb uue valiku luua ning järgmise sammuna valida, millist tüüpi see olema peaks. QR-koodi genereerimiseks tuleks valida kohe nimekirjast esimene variant “QR Code” ja järgmisest avanenud menüüst “Wifi Network config”.

Järgnevas vaates tuleb sisestada võrku puudutav info – võrgu nimi, parool ja turvaprotokoll. Vajadusel saab lisada ka kirjelduse. Seejärel genereeritakse kood, millele ise nime saab määrata ning pildifailina telefoni salvestada. Vaikimisi kohaks on selle jaoks allalaadimiste kaust.

Jaga QR-koodi telefonis või prindi välja

Kui QR.koodi pilt on geneeritud, siis on võimalik seda külla tulnud sõpradele ja tuttavatele otse telefoni ekraanilt näidata ja nii edaspidi sisse logimise vaeva vähendada.

Geneeritud koodi saavad kasutada nii Androidiga kui ka iOS seadmete omanikud. Viimastel käib see eriti mugavalt otse kaamera rakendusest, sest see tunneb automaatselt QR-koodid ära. Androidi omanikud peavad selle jaoks eraldi rakendust kasutama, õnneks omab seda funktsiooni ka eelpool mainitud QR-koodide loomise rakendus.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.