Hea nipp

Kuidas YouTube’is ja Twitteris palju mugavam tume režiim sisse lülitada?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Kasutades erinevaid valgete taustavärvidega veebiteenuseid nagu Twitter või YouTube, põrkume me hämaral ajal probleemi vastu, et ekraani on ebamugav vaadata. Kuna taust on valge, siis kiirgab ekraanist märkimisväärselt valgust, mis võib silmadele kurnav olla.

Sellisel juhul tasub kaaluda teenustes pimeda aja režiimi ehk dark mode’i sisselülitamist. Kui varem tuli seda teha veebibrauseri laienduste abiga, mida mõnedes brauserites ei olnud, siis nüüd on lahendus ehitatud nii Twitteri kui YouTube’i sisse. See tähendab, et lahendus saab kasutada sõltumata veebibrauserist või operatsioonisüsteemist.

Mis on tume režiim?

Pimeda aja režiim või Dark mode on lahendus, mis muudab veebilehe värvid pimedale ajale sobivaks. Kuna valge taust võib olla silmadele kurnav, siis muudab lahenduse kasutamine teenuse tausta tumedaks, et seda oleks pimedas mugavam kasutada.

Twitter

Selleks, et Twitteris funktsiooni aktiveerida, tuleb avada üleval paremal oleva profiilipildi juures olev menüü, kust saab muuta teenuse sätteid. Seejärel avaneb alamenüü, kus kõige all on võimalik valida “Night mode”. Kui sellele vajutada, muutub teenuse taust tumedaks ning öörežiim on aktiveeritud.

YouTube

Maailma populaarseima videoteenuse puhul on lahendus põhimõtteliselt sama lihtne. Pealehel olles tuleb avada kasutaja profiilipildi juures olev alamenüü ning valida sealt “Tume teema” või “Dark mode” Seejärel muutub rakenduses taust valge asemel mustaks.

Isegi kui silmade kurnatusega probleeme ei ole, sobib lahendus hästi olukordadeks, kus ekraanil olevat sisu ei soovita näiteks teistele ruumis viibijatele näidata. Valget teksti mustal taustal on kaugelt märksa raskem eristada kui musta teksti valgel taustal, seega sobib öörežiim hästi ka selleks, et veebis surfamine veidi privaatsem oleks.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses