Hea nipp

Kustuta kohe: populaarne Androidi äpp nakatus pahavaraga

Rubriiki toetab

Kaspersky viirusetõrje tegijad analüüsisid äsja “CamScanner – Phone PDF Creator” nimelist rakendust ning avastasid, et see on nakatunud pahavaraga ning võimaldab telefonis olevaid andmeid kasutaja teadmata varastada.

Kuvatõmmis: www.securelist.com

“CamScanner – Phone PDF Creator” on Androidi rakenduste poest alla laetud üle 100 miljoni korra ning saadaval on see olnud juba mitu aastat. Pahavara pole rakenduses olnud kogu aeg, kuid negatiivsed kommentaarid viimastel kuudel äratasid tähelepanu ka Kaspersky analüütikute hulgas.

Testimisel selgus, et lisaks oma peamisele omadusele, milleks on dokumentide skaneerimine ja haldamine, on viimaste versioonidega rakenduse reklaamiteekidesse olnud peidetud ka pahavara.

Kaspersky teavitas analüüsist ka Google’it, kes pahavaraga nakatunud rakenduse Play poest ka eemaldas. Need kellel on rakendus aga telefoni laetud, peaksid selle koheselt kustutama.

Hetkel on Play poes saadaval samalt arendajalt “CamScanner HD – Scanner, Fax” nimeline rakendus. Kuigi nimetatud rakendus ei tohiks pahavaraga nakatunud olla, tasuks ka selle alla laadimisel ettevaatlik olla ning muid alternatiive kaaluda.

Uute rakenduste alla laadimisel tasuks alati enne uurida ka nende tausta ning lugeda lisaks kasutajate arvustusi. Nii saab vältida potentsiaalseid turvariske tulevikus.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.