Kuus nippi, mida alustaval sotsiaalmeediahundil jälgida tasuks

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
pexels-photo-122383.jpeg

Sotsiaalmeedia on nagu maailm maailmas, kus kehtivad omad tavad ning reeglid. Kuidas kõiki kümneid erinevaid funktsioone kasutada ja mida need teevad? Mida tähendab laikimine või seinale postitamine? Toome allpool välja 10 nippi alustavale sotsiaalmeediahundile, kes soovib selles keerulises maailmas orienteerumisel veidi juhatust.

Postita regulaarselt ja tihti

Twitteris on palju sisu. Osad Twitteri kasutajatest jälgivad koguaeg tuhandeid postitajaid. Kui postitad liiga harva, näiteks kord nädalas, võivad sinu postitused suures säutsutulvas kergesti kaotsi minna. Mõistlik on postitada üsnagi tihti, näiteks kord päevas. Samuti võib ajastada postitused ka õhtusemale ajale, kui sotsiaalvõrgustikke jälgib palju inimesi.

Kasuta teemaviiteid

Teemaviide ehk hashtag on märksõna, mida jälgib palju teemast huvitatud inimesi. Näiteks presidendivalimiste käigus kasutati teledebattide ja teiste otseülekannete kommenteerimiseks märksõna #presidendivalimised. See kirjutatakse oma postituse sisse, kusjuures märksõna võib olla ka täiesti teksti sees. Näiteks “Tänavused #presidendivalimised on toonud sotsiaalmeediasse ka need, kes siin muidu ei käi.” “Teemaviiteid ei tasu aga üle kasutada, postitused nagu „#Äratuskell jälle tirises, sest #hommik on käes ja #kohvi ootab,” muutuvad üsnagi kiiresti tüütuks.

Jaga huvitavaid postitusi

Kui sind mingi teema huvitab, huvitab see ka tõenäoliselt ka sinu jälgijaid. Seega on hea jagada postitusi, mis sinu või sinu valdkonnaga ühtivad. Alati on hea, kui lisada postitusele ka omapoolne kommentaar. Twitteris võib selleks kasutada niinimetatud tsiteerimist ehk quote funktsiooni, Facebook lubab jagatud postituste juurde samuti oma sõnadega kommentaari lisada.

Vasta oma jälgijatele

Kui keegi sinu postitusele Twitteris vastab või seda Facebookis kommenteerib, on hea tava sellele ka vastata. Loomulikult ei ole suure jälgijaskonna puhul võimalik vastata igale inimesele, kuid kui keegi esitab küsimuse või ütleb midagi asjalikku, tuleks sellele reageerida. Alati ei pea vastama sõnalise kommentaariga, Twitteris võib saadud vastust jagada või seda lihtsalt laikida. Sama võib teha ka Facebookis.

Ära karda kirjeldada pilte

Instagrammi või mujale sotsiaalmeediasse postitatud pildid on küll vahvad, kuid huvitav ning kaasahaarav pildiallkiri on teine pool postitusest. Seega võib alati koos pildiga postitada ka mõne huvitava fakti, või kirjeldada fotol kujutatut naljakal moel.

Postita erilisemat sisu

Kõigi tähelepanu pälviv päeva populaarseimal jututeemal sõna võtmine on küll oluline, kuid tavaliselt on populaarseimaks osutunud postitused, mis räägivad sinust kui isikust või näitavad hetki, mis tavaliste inimesteni ei jõua. Nii on alati põnev, kui kirjutad pisikese kommentaari oma töökoha kohvimasina kohta või näitad välisreisil olles näiteks oma hotellitoa sisustust.

Märksõnad:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.