Jõlukalender, 21. päev: 6 nippi selleks, et sinu jõulupeo esitusnimekiri oleks parem kui kunagi varem

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
pexels-photo-26662.jpg

Jõulud on tulekul, seega on tavalisest enam aega külaliste võõrustamiseks. Aga mis oleks hea külalisõhtu ilma mõnusa muusikata. Siin on kuus soovitust hea playlisti koostamiseks.

1. Shuffle ei ole alati hea

Shuffle funktsioon on küll hea, aga see võib tuua kokku laulud, mis sugugi kokku ei sobi. Seega tuleb muusikanimekirja koostades panna laulud käsitsi järjekorda ja teha seda nii, et need ilusasti kokku sobiksid. Ei oleks ju eriti kena, kui Frank Sinatra rahulikule aisakella lõõritamisele järgneb näiteks Püha Öö tantsuremix.

2. Kolm tundi on kuldne aeg

Umbes kolm tundi kestev nimekiri tagab, et enamik külalisi kuuleb sinu valitud häid lugusid, samuti ei muutu nii see liialt kordavaks, või ei kao ära mõned maiuspalad, mis nimekirja lõppu jäid.

3. Plaani, millist pidu pead

On see ümber laua istumisega vestlusõhtu? Siis sobib ilmselt jazzilikum rahulik muusika paremini. Kas kutsutud külalised kipuvad pärast teist klaasi veini tantsule? Siis tõsta muusika tempot ka nimekirjas vaikselt nii, et pidu saaks samuti lõbusamaid tuure juurde. Kui tegu on jõulupeoga, viska sisse mõni klassikaline jõulupala – nende erinevaid versioone, nii rahulikke kui ka kiireid, leiab näiteks Spotifyst kuhjaga. Arvestama peaks ka külalistega – kui nad on väga erinevatest vanustest, sobib listi lisada nii viimaseid hitte kui ka 80ndaist pärit lugusid, mis panevad ka põlvkond vanematel külalistel silma särama ja tantsujala kihelema.

4. Ära unusta enda lemmikuid

On ju tegemist sinu peoga ja sinu külalistega. Seega võid vabalt lisada listi mõningaid enda lemmikuid. Liiale ei tasu minna – sinu külalistel ei pruugi olla sama maitse mis, sinul. Seega on hea kasutada mõnd enda lemmikut, kuid sellega mitte liiale minna – sa ei loo õpetust sellest, milline on hea muusika, vaid lood head atmosfääri.

5. Kuula oma pleilist üle

Listi kokku pannes ei pruugi sa kõiki lugusid algusest lõpuni läbi kuulata. See jätab võimaluse lugudele, mis listi tegelikult ei pruugi sobida. Kas mõni kitarrisoolo on liiga pikk? Kas mõni lugu sõidab bassiga liiga sisse või on liiga agressiivne? Nimekirja enda tegemistele taustaks mängides märkad neid probleeme ja saad vead parandada.

6. Hoia valmis varukoopiat

Alati on võimalus, et sinu hoole ja armastusega loodud muusikakogumik külalistele sugugi ei imponeeri ja tabad neid pidevalt koduse helisüsteemi juurest helitugevuse nuppu otsimas, et muusika vaiksemaks panna. Vaheta oma looming välja ja mängi hitte, mis tõenäoliselt kõigile peale lähevad. Probleem lahendatud.

Allikas: Lifehacker

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.