Hea nipp

Lihtne nipp: kuidas arvutist wifi parooli vaadata?

Kui wifi parool ununeb, on selle meelde tuletamiseks üks lihtne nipp.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Tavaliselt asub wifi parool ruuteri tagaküljel, ent turvalisuse mõttes oleks mõistlik see siiski ära vahetada. Kui aga uut parooli kuskile üles ei kirjutanud ja tahad teise seadmega võrku sisse logida, siis saab parooli arvutist üsna lihtsalt järele vaadata.

Windowsi masinatel vajuta kõigepealt klaviatuuril Windowsi nuppu + R. Seejärel kirjuta avanenud ribale “ncpa.cpl” (jutumärkideta) ja vajuta Enter.

Sulle avanevad Windowsi võrgusätted, kust omakorda otsi üles võrk, kuhu parasjagu ühendatud oled. Tavaliselt on see nimega “Wi-Fi” või “Wi-Fi 2” ja selle all on kirjas ruuteri mudel. Tee ikoonile topeltklõps.

Seejärel leia nupp nimega Wireless Properties ning vajuta sellele. Ava Security menüü ja sulle vaatab vastu tärnidega wifi parool. Et parooli näha, vajuta nupule Show Characters.

Selle meetodi kasutamiseks peab olema sisse logitud kasutajaga, millel on arvutis administraatori õigused. Samuti peab parasjagu olema vastavasse võrku ühendatud olema, muidu parooli vaadata ei saa.

Maci arvutitel on see sama lihtne, esmalt tuleb otsida üles Keychain Access äpp. Sealt ava menüü nimega System ja klõpsa Passwords peale. Seejärel leia üles vajalik wifi võrk, ava see ning vajuta Show Password.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.