Mida pidada silmas, kui tahad kodukindlustusega ka telefoni kindlustada?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kodukindlustuse võtmine on muutumas aina olulisemaks, üheltpoolt oma kodu kaitsmise ning laenu saamise pärast, kuid teiselt poolt ka selleks, et kindlustada kodus olevaid esemeid ning kasvõi nutiseadmeid. Mis on säärase kodukindlustuse valimise juures oluline ja mida peaks tähele panema, et kõik seadmed kindlustatud oleksid?

Mida täpselt kindlustatakse?

Kodukindlustused katavad üldiselt nii koduse mööbli, kuid ka jalatsite ja rõivaste ning sporditarvete ja elektroonika kulud. See tähendab ka, et osa neist on asjad ning seadmed, mida saab kaasas kanda. Kodust välja liikuvale varale jääb tavaliselt aga kindlustussumma, mis sõltuvalt kindlustuse pakkujast on 1000-2000 eurot.

IIZI kodukindlustuse toote- ja teenindusjuhi Kaire Villmäe sõnul pakub enamik kindlustusettevõtteid kodukindlustust, kuid näiteks seadmete kindlustamist tuleb sageli eraldi küsida. Ja ka siin on erinevatel pakkujatel erinevad tingimused.

“Kindlustusseltside pakkumisi võrreldes tuleks vaadata, milline on kindlustuskaitse ja kas on piiranguid seatud vara kasutamisele. Näiteks kas avalikus kohas toimunud vargus on kindlustusjuhtum? Kas kindlustuskaitse kehtib ka välisriiki reisile minnes? Kas keldriboksis hoitud vara on kaitstud? Mis on kaasasoleva varana kindlustatud?” tõi Villmäe näiteks. “Kõige laiema kaitse saab koguriskikindlustusega, mis katab ootamatu ja äkilise sündmuse tõttu tekkinud kahjud. Näiteks nutitelefoni kukkumine, veeklaasi ümber ajamine elektroonikale jne,” lisas ta.

Koguriski kindlustuse puhul on loomulikult olukorrad, mil seadme riket ei kaeta, näiteks siis, kui telefon ära kaotatakse, või see loomulikul teel kulub. Kuna keskmiselt rohkem juhtub äpardusi nutitelefonidega, võivad osad kindlustuse pakkujad küsida nutitelefonide kindlustamise eest suuremat omavastutuse tasu. Seega, ehkki telefon võib olla kindlustatud, tuleks enne kindlustuslepingu sõlmimist üle kontrollida, mis tingimustel sinule olulisi seadmeid kindlustatakse.

Said kingituseks seadme, mis nüüd on katki ja tšekki pole.

Tavaliselt on kindlustusseltsid valmis klienti usaldama.

“Kui klient väidab, et telefon on tema vara ning ka muu info klapib, siis selles kahelda ei ole põhjust. Juhul, kui tekib aga kahtlus, siis võib ka paluda tõendusmaterjale antud vara kohta,” selgitas Villmäe.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.