Hea nipp

Mida teha kui Windowsi arvutis olevat faili pole kuidagi võimalik kustutada?

Rubriiki toetab

Tõenäoliselt on kõik kasutajad on olnud kunagi olukorras, kus mõnda põikpäiset faili või dokumenti pole mitte kuidagi võimalik kustutada. Sellisel juhul tuleks läheneda metoodilistelt ning läbi proovida erinevad variandid. Toome välja nipid, mida tasuks sellisel olukorras proovida.

Sulge rakendused

Alustada tasub kõige lihtsamast. Enamasti kui süsteem faili kustutada ei lase, on selle põhjuseks mõni rakendus, mis antud faili kasutab. Seega tuleks alustada sellest, et kõik lahti olevad programmid arvutis sulgeda. Peale seda on lootust vajalik fail ka kustutatud saada.

Sulge Windows Explorer

Kui eelnev mingil põhjusel ei toimi, tuleks proovida Windows Explorer sulgeda. Selleks ava kõigepealt tegumihaldur (kiiresti saad seda teha klahvikombinatsiooni Ctrl + Alt + Delete abil) ja otsi Protsesside vahekaardilt üles Windowsi protsessid, mille alt omakorda leiad Windows Explorer valiku. Parema hiireklahviga saad avanevast menüüst tegumi lõpetada.

Peale seda Windows Explorer taaskäivitub ning loodetavasti saab seejärel ka vajalikud failid kustutada.

Taaskäivita arvuti

Kui eelnevatest variantidest abi ei tõuse, tasub proovida kõikide arvuti murede kuldreeglit – arvuti taaskäivitada. See algseadistab arvutis olevad protsessid ning peaks aitama ka failid programmide küljest lahti siduda ning laskma neid kustutada.

Sisene turvarežiimis (safe mode)

Viimase õlekõrrena võib proovida ka arvuti käivitamist turvarežiimis. Selle eeliseks on see, et süsteem käivitab ainult hädavajalikud rakendused ning nii on suurem tõenäosus, et jäärapäised failid saab ka lõplikult kustutatud.

Turvarežiimi minemiseks ava klaviatuurikombinatsiooniga Windows + R otsinguaken ning sisesta sinna „msconfig“. Seejärel ilmuvas aknas tuleb valida teine ehk algkäivitamise vahekaart. Sealt leiadki turvarežiimis käivitamise valiku.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.