Hea nipp

Mille järgi valida akupanka?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Nutitelefonid saavad juurde aina uusi funktsioone ning muutuvad üha võimsamaks. Kõige selle juures on aga oluline ka aku kestus, mis teiste näitajatega võrreldes on tahaplaanile jäänud.

Intensiivse kasutuse korral võib olla vaja oma nutitelefoni päevas mitu korda laadida ja tihti ei ole selleks õigel hetkel kuskilt pistikupesa võtta. Sellisel juhul tuleb appi aga akupank, mis taolise olukorra lahendada aitab.

Mahutavus

Üks tähtsamaid parameetreid akupanga valikul on selle suurus ehk mahutavus ja seda tähistatakse milliampertundidega (mAh). Tavaliselt võib kaubandusvõrgust leida 2500, 5000, 10 000 ja 20 000 mAh mahutavusega akupankasid.

Kui tead oma nutiseadme aku mahutavust, saad selle järgi kergesti ka hinnata mitu korda on võimalik seda täis laadida enne kui akupank ise vajab täitmist. Enamasti jäävad uuemate telefonide akude mahutavused 2500-4000 mAh juurde, seega tasuks väga väikese mahutavusega akupankasid vältida. Kui laetavaid seadmeid on rohkem kui üks, siis tasuks eelistada samuti suurema mahutavusega akupankasid.

Laadimise kiirus

Teine oluline faktor on laadimise kiirus. Seda saab hinnata selle järgi, kui suur on akupanga väljundvõimsus. Tavaliselt on selleks 1 või 2 amprit, eelistada tasub alati suurema numbriga varianti.

Uuemad akupangad võimaldavad ka kiirlaadimist, tavaliselt on siis amprite arv 3. Tihti tähistatakse kiirlaadimise võimsust ka vattides (W) ja sellisel juhul peaks laadija võimaldama vähemalt 15 W väljundvõimsust.

Mida veel silmas pidada?

Olenevalt akupangast võib seal olla mitu laadimispesa, et saaks korraga laadida mitut seadet. Tavaline lahendus mitme USB pesa puhul on see, et üks neist on lahjema võimsusega (näiteks 1 A) ja teine võimaldab kiiremat laadimist (2 A). Tootjatele meeldib sellisel juhul tihti näidata akupanga üldvõimsust (3 A) ning seda tasuks ostmisel kindlasti silmas pidada.

Kallimad ja suuremad akupangad pakuvad aga ka USB-c porte, mille abil on mugavam näiteks sülearvuteid laadida.

Kuna paljud telefonid omavad juhtmevaba laadimise võimekust, siis on ka akupankade tootjad sellisel võimaluse lisanud ning mitmel mudelil saab oma nutitelefoni otse akupangalt ilma kaableid ühendamata laadida.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.