Hea nipp

Mille järgi valida telefonile juhtmevaba laadijat?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Aina enam telefone pakub võimalust lisaks kaabliga laadimisele teha seda juhtmevabalt spetsiaalse aluse kaudu. Kui omad vastava võimekusega telefoni, võib õige laadija leidmine olla ajamahukas ettevõtmine. Mida peaks valimisel silmas pidama?

Võimsus

Standardvõimsuseks on juhtmevabadel laadijatel enamasti 5 vatti. Suurem osa uusi telefone toetab ka kiirlaadimise funktsiooni ning palju juhtmevabad laadijat võimaldavad ka seda kasutada.

Sellisel juhul peaks laadija võimsuseks olema minimaalselt 7,5-10 vatti. Apple’i nutitelefonide omanikud peavad silmas pidama, et hoolimata laadija enda võimsusest, iPhone’id aga üle 7,5 vatist laadimist ei võimalda.

Ühenduvus

Enamike laadijatega on tavaliselt komplektis kaasas Micro-USB otsaga kaabel, uuematel ka USB-C standardit kasutav kaabel. Vajadusel saab kasutada ka telefoniga kaasas olevat kaablit, mis üldjuhul sobib juhtmevaba laadija omaga.

Samuti on võimalik kasutada seinaadapterit mis tuleb telefoniga komplektis, kuna üldjuhul juhtmevaba laadijaga see kaasa ei tule. Kui see on oluline, tasuks kindlasti enne pakutav komplektsus järgi uurida.

Lisaks tuleb tähele panna, et isegi kui laadimisalus ja telefon toetavad kiirlaadimist, peab see võimekus olema ka seinaadapteril. Siin kehtib sama loogika nagu laadimisaluse võimsuse puhul.

Tasub silmas pidada ka laadimisstandardeid – enamik laadijaid ja moodsaid telefone kasutab Qi-standardit, kuid siiski tasub seda igaks-juhuks kontrollida.

Tootjad

Võimalusel tasub eelistada selles vallas tuntud brändide toodangut. Nii väldid kvaliteediprobleeme ning eriti odavate hiina laadijate puhul reaalsete näitajate ilustamist.

Kindla peale võid minna selliste tootjate laadijatega nagu Anker, RavPower, Aukey, Belkin, Nomad või telefonitootjate enda pakutavate mudelitega.

Tüüp ja kuju

Enamasti pakutakse laadijaid kahes stiilis – on sellised, kuhu asetad telefoni horistontaalselt ning sellised, mis jätavad telefoni püstiselt nurga alla, et saaksid vajadusel selle ekraani paremini näha.

Tavaliselt on juhtmevabal laadijal olemas ka indikaator, mis kuvab erinevaid olekuid vastavalt värvile.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.