Hea nipp

Milline laadija valida telefonile, millel seda karbis enam kaasas pole?

Foto: Denys Vitali / Pixabay

Rubriiki toetab

Telefonitootjate uus trend põhjustab paljudes kasutajates meelehärmi, sest enam ei leia telefoni pakendist laadimise jaoks vajalikku seinaadapterit. Heaks näiteks on siin iPhone 12 ja Galaxy S21 seeria mudelid.

Kui sul seda mõne varasema telefoni karbist alles pole jäänud, siis on tarvis kaubandusvõrku sukelduda ning uus valida.

Mida silmas pidada?

Uue adapteri valikul on kaks tähtsat parameetrit, mida jälgida. Esiteks tuleks üle vaadata, millised ühendused on kaasa pandud kaablil. Üldjuhul on seal kaks varianti – androididel on mõlemas otsas USB-C ühendus ning iPhone’idel USB-C ja Lightning otsad. Seega sobivad kummagi operatsioonisüsteemiga telefonidele adapterid, millel on USB-C pesa.

Teiseks on tarvis järgi vaadata, millist laadimisvõimsust peaks seinaadapter võimaldama. Kuigi pea iga laadijaga saab asjad aetud, laevad võimsamad adapterid sinu telefoni kiiremini täis.

Kui võimas laadija valida?

Näiteks iPhone 12 mudelid toetavad alates 20-vatist kiirlaadimist, Samsungi Galaxy 21 seeria omad aga 25-vatist. Olenevalt mudelist ja margist, tulekski selle info järgi uus laadija omale valida.

Oluliseks parameetriks on ka USB-PD ehk Power Delivery tugi, mis kindlustab kiirlaadimise toimimise.

Kui sa aga uut laadijat osta ei raatsi, siis on võimalik selle jaoks kasutada ka uuemate sülearvutite laadijaid, millel kasutusel samuti USB-C ühendus. Näiteks MacBook arvutite laadijaga saad kiiresti laadida nii iPhone’i kui Samsungi telefone.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.