Hea nipp

Millised on head viisid filmide ja sarjade nautimiseks nutitelerist?

Rubriiki toetab

Praegu on üsna keeruline leida tehnikapoest telerit, mis ei paku nutifunktsioone. Nimesid on sellistel lahendustel palju, kuid idee on üks – muuta teler rakendusi ning erinevaid ühendusi toetavaks meediamängijaks, et inimestel oleks jätkuvalt põhjus endale teler muretseda. Selle positiivne pool on see, et on olemas päris palju viise, kuidas oma lemmiksarja või koduvideot suurele ekraanile kuvada.

Kõigi järgnevalt toodud lahenduste puhul tasub arvestada, et nutitelereid ning nende tootjaid on äärmiselt palju. Seega ei pruugi kõik lahendused toimida kõigis telerites. Pigem on loo eesmärk pöörata tähelepanu lahendustele, mis paljudes nutitelerites olemas on ning mille olemasolu tasub nutiteleri omanikul kontrollida.

Voogedastus

Kõige lihtsam viis lemmiksarja telerist näha on voogedastusteenuste kasutamine. Väga vähe on neid telereid, mille kaudu ei ole võimalik näiteks Netflixi kasutada. Mõnedel teleritel on pultide peal rakenduse jaoks lausa eraldi nupp.

Siiski tasub mainida, et kuigi Netflixi kasutamine on äärmiselt mugav, on see tasuline. Lisaks sellele on vaadatav sisu piiratud sellega, mida Netflix on otsustanud meie regioonis kättesaadavaks teha, seega soovitud sisu ei pruugi alati olla saadaval.

Väline kõvaketas

Teine hea lahendus sisu teleris kuvamiseks on välise kõvaketta kasutamine. Paljudel nutiteleritel on olemas USB pesa, seega saab sinna mugavalt välise kõvaketta ühendada. Selline lahendus sobib hästi näiteks perepiltide või koduvideote vaatamiseks, mis on eelnevalt arvutist kõvaketta peale tõstetud.

Lisaks sellele saab kõvaketta pealt mängida ka muid videoid, filme või sarju, mis seal peal võivad olla.

Siinkohal on oluline mainida, et lahenduse toimimine sõltub suuresti sellest, milline on nutiteleri videoformaatide tugi. See tähendab, et kui nutiteler toetab vaid mõningaid videoformaate, siis ei pruugi pajud videod nutiteleris mängida.

Üle koduse võrgu edastamine

Windowsi arvuti omanikel on olemas ka mugav funktsioon sisu edastamiseks üle koduse wifi võrgu. Selleks peab küll kasutama Windowsi vaikimisi meediamängijat Windows Media Player, kuid üle koduse võrgu edastamine ilma ühegi juhtmeta on üsna mugav.

Lahenduse kasutamiseks tuleb otsida arvutis üles meediafail, mida on tarvis kuvada, teha failile paremklikk ning valida edasi “Cast to device”. Seejärel peaks kasutaja saama valida sobivaks seadmeks koduse teleri ning järgmiseks peaks video ilmuma ekraanile.

Lahenduse toimimiseks peavad arvuti ning teler olema ühendatud samasse wifi võrku ning teleril peab olema ka sellise võrguedastuse tugi. Siinkohal on selgeks plussiks see, et kuna meedia mängimisega tegeleb arvutis olev mängija, siis on toetatud ilmselt märksa enam videoformaate kui paljudes telerites.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.