Millised rakendused hankida, et olla iPhone’i kasutades ikka Microsofti või Google’i ökosüsteemis?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

iOS operatsioonisüsteem pakub sulle kõiki põhilisi rakendusi meilide, pilve, kalendri, kontaktide ja meeldetuletuste sirvimiseks, võimaldades lisaks laadida seadmesse ka Apple’i kontoritarkvarana Pages, Keynote ja Numbers rakendused, millega luua esitlusi, tekstidokumente ja tabeleid.

Kuid kui sa ei viibi oma digieluga Apple’i ökosüsteemis ehk näiteks iPhone on sinu ainus Apple’i seade, võib juhtuda, et mõne teise tootja, nagu Microsofti või Google’i, teenused ühilduksid sinu teiste seadmetega paremini.

Õnneks on mõlemad nimetatud firmad iOS-ile valmistanud hulga rakendusi, mis pakuvad alternatiivi Apple’i olemasolevatele rakendustele.

Microsoft

Kui sinu arvutis jookseb Windows, kasutad tööjuures Outlooki, su failid paiknevad OneDrive pilveteenuses ning sulle meeldib Edge, saad kõik need rakendused ka oma iPhone’is kasutusele võtta.

Meil, kalender ja kontaktid… ehk Outlook

Outlook iOS-ile on täiesti olemas ning toimiv rakendus. See teeb pea kõike seda, mida arvutis olev Outlook, lubades sul hallata korraga mitut meilikontot, kalendrit ning kontaktiloendit. Lisaks ühendub rakendus ka populaarsete pilveteenustega, lubades otse pilvest failid meili laadida. Outlookiga ei pea kasutama ainult Microsofti kontosid, ka Gmail ning isegi Apple’i meilikontod toimivad Outlookis suurepäraselt.

OneDrive ja pilveteenused

Selleks, et asendada Apple’i iCloud Microsofti pilveteenusega ei ole vaja teha muud, kui laadida alla OneDrive rakendus. OneDrive näitab kõiki pilve laetud faile ning pakub võimalust telefonis olevat sisu üles laadida, lisaks oskab äpp ka sinu fotosid ning videoid automaatselt pilve varundada.

Kuidas jääb töötamisega?

Töö tegemata ei jää. Powerpoint, Word, Excel ning Onenote on iOS-ile täiesti olemas ning sünkroniseerivad end mugavalt ka üle pilve sinu arvutis olevate programmidega. See tähendab seda, et kui jätsid mõne töö arvutis pooleli, saad seda mugavalt oma telefonist või tahvlist jätkata, kuna programm teab, milline dokument sul parasjagu lahti oli ning salvestab kõik muudatused pilve, nii et nendele pääseb ligi ka teistest seadmetest.

Jätka telefonis või arvutis

Üks Windows 10 hiljutisi uuendusi võimaldab sul mobiilses seadmes alustatud tegevust, näiteks mõne veebilehe lugemist, tekstidokumendi koostamist või e-kirja kirjutamist, jätkata oma arvutis. Selleks tuleb alla laadida Continue on PC rakendus, mis aitab infot sinu seadme ja arvuti vahel vahetada.

Kui sa kasutad Google’i teenuseid…

On ikka kõik korras. Google’il on samuti hulgaliselt rakendusi, mis Apple’i rakenduste funktsioonid asendavad. Alustada võiks Google’i otsingurakendusest, mis lisaks erinevatele otsingumeetoditele kuvab uudiseid, ilmateadet, lennuinfot ja muud hetkel olulist teavet.

Meil, kalender ja kontaktid

Erinevalt Microsoftist pole Google loonud ühte kompaktset rakendust, kus kõik koos, sestap tuleb sul alla laadida äppe mitu tükki. Valikus on Gmail, või Google’i intelligentse postkastiga Inbox. Mõlemad rakendused on ühenduses sinu Gmaili kontoga, nii et saad tegevust arvutist jätkata ilma mingi viivituseta.

Selleks, et sündmused meelest ei läheks, lae alla ning logi sisse Google Calendar rakendusse. Ka see on sünkroniseeritud sinu Gmaili kontoga, nii et kui avad oma arvutis kalendri, on kõik loodud sündmused seal olemas.

Pilveketas

Ka Google’il on oma pilveketas, millega Apple iCloud asendada. Lae alla Google Drive, logi sisse ning saadki ligipääsu oma failidele ning võimaluse faile telefonist pilve laadida. Sarnaselt OneDrive’ile võimaldab Google automaatselt varundada pilve sinu fotosid ning videoid.

Töötegemise äpid

Google on populaarne oma ühistööplatvormide Docs, Sheets ja Slides poolest. Kõik need on ka iPhone’ile olemas. Tabelarvutus, Tekstitöötlus ning Slaidiesitlused töötavad täpselt samamoodi nagu nende veebiversioonid, sünkroniseerides iga vajutuse klaviatuuril otse dokumenti nii, et võid oma iPhone’i kasutades teha endiselt koostööd inimesega, kes sinust üle laua istub.

Veebisirvija

Kahjuks ei luba iOS Safari veebibrauserit täielikult hüljata. Kui avad mõne lingi näiteks Facebookis, avaneb see endiselt Safari veebibrauseris. Sellest hoolimata võid alla laadida Google Chrome’i iOS-ile, et sünkroniseerida järjehoidjad ning veebiajaloo arvutis oleva Chrome’iga.

Kaardirakendus

Google pakub võimalust vahetada välja ka Apple Maps, lubades sul alla laadida Google Maps kaardirakenduse, et mugavalt kohale jõuda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.