Hea nipp

Mis juhtub, kui korraga hunnikut vahelehti brauseris lahti hoida?

Rubriiki toetab

Enamiku kasutajate puhul on suhteliselt tavaline vaatepilt, et veebi lehitsedes on brauseris lahti mitu akent. Kui suur mõju on sellel arvuti jõudlusele ja mida teha, et seda mõju vähendada?

Produktiivsuse koha pealt on muidugi kasulik mitut vahelehte korraga avatuna hoida, sest nii pääseb seal olevale infole kiiresti ligi. Fakt on aga see, et iga avatud veebileht tarbib taustal arvuti ressursse ning võib jõudlust tublisti mõjutada.

Kõige parem viis selle tuvastamiseks on Windowsi süsteemi puhul avada Task Manager, mille alt saab vaadata, kui palju veebibrauser vahemälust on hõivanud. Juhul kui sinu arvutil on 2–4 GB RAM mälu, võib juba väike hulk avatud aknaid hakata arvuti sujuvat tööd segama.

Sellisel juhul on nipiks kasutada näiteks veebilehitseja laiendusi, mis aitavad taustal lahti olevate akende ressursikasutust optimeerida.

Chrome’i puhul on võimalik kasutada The Great Suspenderi nimelist laiendust, mis avatud vahesakke automaatselt optimeerib. Nii saad määrata, millised lehed võivad alati taustal arvuti jõudlust tarbida, ning need, mis teatud aja järel ootele jäävad.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.