Hea nipp

Mis on Google Lens ja miks see sulle kasulik on?

Rubriiki toetab

Google Lens oli pikalt eksklusiivselt saadaval ainult Google’i Pixeli seeria telefonidele. Nüüd saavad aga kõik Androidi omanikud seda kasutada, sest rakendus on saadaval ka Play poes. Aga mida kasulikku sellega teha saab?

Mis on Google Lens?

Google Lens on kaamerale mõeldud funktsioon, mis oskab tuvastada esemeid ja asju, millele telefoni kaamerasilm on suunatud. Sellele lisaks oskab see tänu masinõppe ja tehisintellekti abile ka tuvastatud esemete kohta lisainfot ja asjasse puutuvat teavet jagada.

Paljude telefonide kaamera rakendusse on see juba sisse ehitatud, kuid Google on vastava rakenduse üles pannud ka Play poodi, kust kõik huvilised selle alla saavad laadida.

Kus ja kuidas seda kasutada?

Funktsiooni kasutamiseks on erinevad võimalused. Kui oled rakenduse poest alla laadinud, siis tuleb see lihtsalt avada. Teine variant on aktiveerida see Google’i assistendi kaudu, mis tavaliselt avaneb kodunuppu all hoides. Lensi jaoks on tavaliselt eraldi nupp paremas alumises nurgas, mille kaudu seda käivitada saab. Osades telefonides on selline nupp ka juba kaamera rakenduses olemas.

Rakendus oskab tuvastada kaamera kaudu erinevaid esemeid. Näiteks kui suunad selle lillele, siis saab see aru millega tegu. Kuid lisaks sellele pakub Lens välja ka erinevat infot, mis sind huvitada võiks. Näiteks kus asub lähim lillepood.

Lens oskab kõige paremini tuvastada aga raamatuid, monumente, filmide postreid või muusikaplaatide kaasi. Kuna tegu on uue funktsiooniga, ei pruugi see alati aru saada, mida kasutaja talle näitab, kuid Google näeb kõvasti vaeva ja täiustab rakendust regulaarselt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.