Hea nipp

Neli võimalust kuidas nõrga levi korral telefonis ühenduvust parandada

LHV nimel saadeti reedel välja hulgaliselt SMS-õngitsusi.

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Hoolimata sellest, et suur osa Eestimaa pinnast on mobiilileviga kaetud, leidub ikkagi leviauke, kus rääkimata 4G ühendusest puudub ka võimalus helistada või sõnumeid saata. Kui nii juhtub sinu suvilas, on sul mõistlik pöörduda oma mobiilioperaatori poole ja uurida võimalusi signaalivõimendi paigaldamiseks, kui aga kohtad säärast muret aegajalt, on mõned käepärased soovitused, kuidas oma mobiilis veidi paremat levitugevust saavutada.

Ära liigu ringi

Kui liigud ringi, jälgib su telefon ja mobiilimastid pidevalt su asukohta, muutes signaalide vastu võtmise ja saatmise metoodikat. Kui oled kehvasti kaetud levialas, võib veidi aega võtta, kuni telefon välja mõtleb, kust kõige parem signaal tuleb. Kui sa aga pidevalt ringi liigud, ei saa ta seda teha.

Eemalda oma telefonilt ümbris

Sõltuvalt sinu telefoni ümbrisest võib see mõnelmääral mobiililevi signaale blokeerida. Hea leviga piirkonnas pole see üldiselt mureks, aga kui signaal on nõrk, on igasugunegi takistus suurem. Seega võta oma telefonilt ümbris ära, et antennid saaksid ehk paremini signaale saata ja vastu võtta. Ühtlasi, ära kata oma käega kinni telefoni antennide piirkonda, see võib toimida sarnase takistusena, kui telefoni ümbris.

Lae aku täis

Kui telefoni aku hakkab tühjaks saama, võib seade lülituda energiasäästu režiimi. See võib kaasa tuua aga olukorra, kus telefoni mobiilivõrguga suhtlemise raadio töötab väiksemal võimsusel ja seega ei ulatu nii hästi mobiilimastini. Kui aku on täis, saab kasutab telefon kindlasti suuremat võimsust.

Vaheta asukohta

See ei tähenda, et peaksid ignoreerima esimest punkti ja levi otsides ringi jooksma. Kui asud hoones, katseta levi tugevust erinevate akende juures. Võid proovida ka aknaid avada, kuna ka klaas võib vahel levile takistuseks olla. Kui võimalik, mine kõrgemale korrusele või üldse õue, kus on vähem takistusi. Leia õues mõni kõrgem koht, ja proovi uuesti ühendust saada.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses