Olulised rakendused, mis iga kaugtöötaja arvutis olema peaksid

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Pole enam mingi haruldus, et nii mõndagi tööd on võimalik teha kodust ning selle jaoks spetsiaalselt ettevõtte kontorisse minna pole tarvis.

Seetõttu on olemas ka mitmeid kasulikke programme ning veebibrauseri kaudu kasutatavaid lahendusi, mis kaugtöö märksa mugavamaks teevad.

Suhtlus

Enamike jaoks on kaugtöö juures ilmselt olulisim igapäevase suhtluse korraldamine. Facebook Messenger on küll koht, kus kõik inimesed on olemas, kuid seal võivad tööalased vestlused eraeluga segamini minna ning see produktiivsusele kaasa ei aita.

Hea rakendus, kus tööalast suhtlust korraldada on näiteks Slack. See on üle maailma äärmiselt populaarne just ettevõtete seas ning kuna kasutajaid on palju, siis panustatakse ka palju ressursse lahenduse arendusse.

See tähendab, et tehniliste probleemide pärast muretsema ei pea. Slacki saab kasutada nii veebibrauseri, nutiseadme kui ka arvutile alla laetava töölauarakenduse kaudu, seega ei ole kasutajad piiratud mingi kindla seadmega.

Suhtluseks leiab loomulikult ka mitmeid teisi häid rakendusi. Mitmed ettevõtted kasutavad näiteks eestlastele südamelähedast Skype’i, kus saab samuti põhilised vestlused muretult ära pidada. Skype’i eeliseks on ka kvaliteetsed video- ja häälkõned. Reegel võiks olla see, et tööalase suhtluse jaoks on üks konkreetne rakendus. Sellisel juhul on töö- ja eraelu kergem eristada.

Ülesanded

Iga tööga kaasnevad kindlad ülesanded, mis on vaja ära teha. Kaugtöö puhul tasub sellises olukorras kasutada mõnda lahendust, mis aitab tehtavatel ja tehtud ülesannetest head ülevaadet saada. Sellisel juhul on alati teada, kes mida teeb.

Siinkohal on heaks abiliseks Asana, mis on erinevate ülesannete jagamiseks loodud tarkvara. Lahenduses on võimalik luua mingi ülesanne ehk task ning seejärel on võimalik see kellelegi suunata ehk assign’ida. Kui ülesanne on täidetud, saab selle lõpetatuks märkida ning võtta ette järgmised väljakutsed. Ülesandeid on võimalik jaotada ka kindlate projektide alla. Näiteks kui ühel osal ettevõttest on ühed ning teisel teised ülesanded, siis saab need eraldi tõsta, et olukord liiga kirjuks ei läheks.

Teine hea lahendus taoliseks tegevuseks on Toggl. Siinkohal on tegu pigem ajajälgimislahendusega. Näiteks kui on tulemas üks korralik kirjutamispäev, siis saab taimeri käima panna ning ülesande lõppedes kinni panna.

Kuu lõppedes on kasutajal hea ülevaade sellest, mida ta on teinud ning seda ka ajaliselt. Tegevusi on võimalik hiljem järgi sisestada juhul, kui teinekord taimeri käivitamine meelest peaks minema. Tehtud ülesandeid on võimalik samuti erinevate projektide alla sättida, seega on alati teada, kelle jaoks mis tehtud sai.

Koostöö

Paljudel töökohtadel ei ole võimalik kaugtööle vaatamata teiste inimestega koostööd vältida. Õnneks on ka selleks olemas suurepäraseid lahendusi, milleks on tarvis internetiühendust.

Kõige lihtsam on siinkohal ilmselt mõni pilveteenus, mis võimaldab samas kontoritarkvara kasutamist. Ideaalis võiks olemas olla ka võimalus, kus mitu inimest saavad korraga ühe faili kallal askeldada.

Ilmselt enim tuntud taoline lahendus on Google Drive, kuhu saab sisse logida Google’i kasutajaga ning seejärel hakata nokitsema tavalise dokumendi või hoopis tabeli (Spreadsheet) vormis. Faile on võimalik teistele inimestele jagada meili ning lingi kaudu. Hea on ka see, et teistel kasutajatel, kes failiga ühinevad, pole idee poolest tarvis isegi Google’i kasutajat. Faili saab muuta sellele vaatamata.

Sarnasel meetodil on võimalik kasutada mitmeid pilveteenuseid. Näiteks Dropboxis on võimalik samuti ühiseid kaustu luua ning sinna faile üles laadida. Siiski reaalajas koostööd seal teha ei saa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.