Hea nipp

5 võimalust, kuidas ohutult autoroolis telefoni kasutada

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Kirjutasime hiljuti, et karmimalt hakatakse kontrollima seda, kuidas autoroolis telefoni kasutatakse. Probleem telefoni kasutamisega autos on kindlasti olemas, aga kuidas seda teha turvaliselt?

Siin on viis lahendust, kuidas rooli taga telefoni mitte käes hoida.

1. Juhtmega peakomplekt

Foto: Jabra

Kõik, kes on kunagi mõnd vana Nokia seadet kasutanud mäletavad kindlasti telefoniga kaasa antud kõrvaklappe ning mikrofoni, mida sai autoroolis kõne pidamiseks kasutada. Sääraseid juhtmega süsteeme on leida veel tänapäevalgi, kuid kindlasti ei ole need enam nii populaarsed.

Plussid: Suurimaks plussiks on see, et see on odav. Teiseks suureks plussiks on mõistagi see, et seda ei ole tarvis laadida.

Miinused: Miinusteks on tüütu käsitsemine ja ebaturvalisus. Kellelegi ei meeldi juhtmed ning kõrvaklapid on need kõige hullemad. Need lähevad sõlme ning jäävad kõikjale kinni. Eriti ebameeldiv on, kui need jäävad autos turvavöö vahele ja kiiret pilku peeglisse heites tahab juhe klappi koos kõrvaga peast rebida. Ühest küljest (ühest kõrvast) tekitab see ka ohutusprobleemi, sest sellise klapiga pole hästi kuulda ümbritsevaid liiklushelisid.

2. Juhtmeta peakomplekt

Foto: Jabra

Need on ilmselt tänapäeval kõige populaarsemad käed-vabad lahendused. Põhimõtteliselt on see sama nagu eelmine lahendus, kuid kõrvast ei tolkne välja juhet. Peakomplekti ja telefoni vahel side üle Bluetoothi.

Plussid: Ellimineerib mitmed eelmise lahenduse puudused ehk teisisõnu – pole juhet, pole probleemi. Lisaks on üsna soodne.

Miinused: Suurim häda on laadimine. Aku võib vastu pidada küll kaheksa tundi, kuid saab tühjaks tavaliselt kõige halvemal hetkel. Kuna sellel pole juhet, võib sellise peakomplektiga tekkida kiusatus autosalongist väljuda ja inimeste sekka minna. Aga siis ei maksa imestada, kui sind kulleriks või ehitajaks peetakse.

3. Auto salongis Bluetooth kõlar ja mikrofon

Foto: Parrot

Paljudel uuematel (ja harilikult kallima varustustasemega) autodel on süsteem, mis lubab Bluetoothi abil oma telefon auto helisüsteemiga ühendada.

Plussid: Siin on suurimaks plussiks selle süsteemi mugavus. Pead vaid Bluetoothi sisse lülitama ning telefoni autoga ühe korra paari panema. Seejärel on võimalik iga kord autosse istudes kõne auto helisüsteemi kaudu pidada.

Miinused: Miinuseks on see, et terve auto kuuleb telefonikõnet pealt, aga selle miinuse plusskülg on see, et saad telefonist ka autokõlaritesse muusikat mängida. Teine miinus on see, et igas autos Bluetoothi pole. Lahenduseks on autosse paigaldada nii-öelda järelturu komplekt, kuigi üldjuhul on need salongis silmatorkavamad kui autotootja tehtud lahendused.

4. Telefoni valjuhääldi

Kõige kergem lahendus on kõne saabudes sisse lülitada telefoni valjuhääldi ning vestlust pidada selle abil. Selle jaoks peab muidugi olema telefonil hea kõlar ning hea mikrofon.

Samuti ei ole see süsteem täielikult käed-vabad, kuna kõnele vastamiseks on ikkagi vaja telefoni puudutada. Positiivseks küljeks on see, et see on tasuta. Kõikidel telefonidel saab kõne ajal valjuhääldi aktiveerida.

5. Midagi loomingulist…

Aga kui ükski eelnev ei sobi, siis võib mõelda millegi loomingulisema peale. Poest tuleks osta numbri võrra väike nokamüts, see endale pähe tõmmata ja telefon mütsi ning kõrva vahele litsuda. Töötab iga telefoniga, seda ei pea laadima ning see ei maksa eriti palju.

Kui suvel on mütsiga palav, siis võib kasutada selle briti autojuhi lahendust. Kõnele vastamine ja lõpetamine on keeruline, kuid säärase süsteemi kasutamisel võib olla üpriski kindel, et keegi selle kasutajaga nii-kui-nii rääkida ei soovi.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.