Hea nipp

Proovi: mis tunne on kasutada maailma üht esimest veebibrauserit?

Rubriiki toetab

Ühe esimese veebilehitseja tõi välja Euroopa Tuumauuringute Keskus 1989. aastal, et teadusdokumente sinna üles riputada. Nüüd, 30 aastat hiljem, on kõigil võimalik seda sama veebilehitsejat ka ise proovida.

Katsetamiseks pole vaja muud kui mõnda tänapäevast veebibrauserit nagu Chrome, Firefox või Safari. Lehele pääsemiseks on vaja minna sellele aadressile – https://worldwideweb.cern.ch/browser/

Must-valgel lehel on näha menüü lehe vasakul servas. Uue veebilehe avamiseks tuleb sealt valida Documents ning selle alt “Open from full document reference” käsk. Seejärel avaneb uus aken, kuhu saab trükkida meelepärase veebilehe aadressi.

Proovisime seda Geeniuse enda lehel ning kõik toimis kenasti. Silmas tuleb pidada, et tolle aja veebil puudusid tänapäevased graafilised lahendused ning kogu lehe sisu kuvati tekstina. Samuti ei kuvata brauseris pilte.

Uue lingi avamiseks teksti sees tuleb sellel teha topeltklikk ning iga leht ilmub seejärel uues aknas.

Tõenäoliselt keegi oma igapäevast brauserivalikut selle vastu vahetama ei hakka, kuid vähemalt saab igaüks näha, kui suure sammu on Internet viimase 30 aastaga edasi astunud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.