Hea nipp

Proovi: Nende võtetega viid oma pildistamisoskused järgmisele tasemele

Rubriiki toetab

Hea kaamera ei tähenda automaatselt häid pilte, parima tulemuse jaoks on vaja vaeva näha. Lisaks pildistamisoskusele on kasu ka erinevatest abivahendistest ja nippidest, mis aitavad piltide kvaliteeti veelgi tõsta.

Pildista RAW-formaadis

Enamik kaameraid on vaikimisi seadistatud salvestama pilte JPG-formaadis. Kuigi see on kasutajale mugav lahendus, sest nii pole vaja lisavaeva piltide teise formaati tõstmiseks, läheb osa kvaliteeti kaotsi.

Seepärast võimaldavad  kaamerad pilte teha ka RAW-formaadis, mis sisuliselt jätab pildi töötlemata. RAW-formaadis saad täpsemalt sättida värve, teravust, musta sügavust ja heledust ning tänu sellele saad täpselt selline pildi, nagu tarvis.

Kasutada välklampi

Paljud kaamerad tulevad juba komplektis koos statsionaarse välklambiga, mille saab kaamera kere külge kinnitada. Soovitatav on hankida aga selline valgusallikas, mida saad kasutada eraldiseisvana. Nii avardada oluliselt piltide valgustamise võimalusi ja saad katsetada erinevate seadistustega.

Proovi erinevaid läätsesid

Enamik kaameraid tulevad standardse 18-55 mm läätsega. See on küll algajale pildistajale igati sobilik, kuid kui soovid veidi enamat, võiks vaadata ka teist tüüpi läätsete poole. Näiteks kui eelistad pildistada detaile ja lähivõtteid, siis tasuks kaaluda eraldi makroläätse soetamist.

Kasuta eriefekte

Lihtne viis oma piltidele värskust ja uudsust lisada on proovida erinevaid pildistamistehnikaid. Väga huvitavaid tulemusi annab säriajaga mängimine, mis tavapildiga võrreldes hoopis teise tulemuse annab.

Samuti ei tasuks karta ka sisse- ja väljasuumimist ning katsetada seda ka koos säriajaga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.