Hea nipp

Selle nipiga saad brauseris küpsiste pakkumisest ja teistest teavitustest jäädavalt lahti

Lihtsa nipiga saab küpsise küsimisest lahti.Pixabay

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

2018. aastast on Euroopa Liidu direktiivi järgi iga veebileht kohustatud küsima kasutajalt, kas ta on nõus sellega, et tema arvutisse paigaldatakse “küpsised”. Andmekaitse inspektsiooni juhendi järgi kasutatakse küpsiseid statistiliste andmete kogumiseks, jälgides kasutajate eelistusi võrgulehtede külastamisel.

Erakordselt tüütu on aga veebis surfata ja enne lugemist hüpikaknaid hakata sulgema, kuna üldjuhul ei lasta ju lehtedele ligi, kui küpsiseid ei aktsepteerita. Mida teha?

Küpsiseküsimuse vastu aitab nimelt brauseriliides nimega I Don’t Care About Cookies, mis aktsepteerib kõik küpsised juba vaikimisi, seega säästad ilmselt nii mõnegi kliki. Chrome’il saad brauseriliideseid paigaldada SIIT.

Teine häda on veebisaitidel teavitustega. Chrome on vaikimisi nii seadistatud, et kui veebileht sulle teavitusi tahab kuvada, siis pead seda eraldi lubama. Selle jaoks avaneb koos veebilehega ka tavaliselt järjekordne tüütu hüpikaken.

Et sellest jäädavalt lahti saada, vajuta Chrome’is paremal üleval kolme punktikese peale, ava sealt seaded, mine Advanced-Site Settings-Notifications ja pane Show notifications sättele Blocked. Nii on vaikimisi blokeeritud kõik teated. Kui tahad teateid mõnel veebilehel lubada ja teistel blokeerida, siis saad sedagi sealtsamast teha.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.