Hea nipp

Sellelt kaardilt näed, kus asus sinu kodulinn miljoneid aastaid tagasi

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Paleontoloog Ian Webster on koostanud interaktiivse kaardi, mis näitab kuidas on maismaa asukoht meie koduplaneedil liikunud. Nii saad vaadata, kus asus sinu kodulinn näiteks 270 miljonit aastat tagasi.

Rakendus võimaldab kuvada maismaa paiknemist maakeral erinevatel ajaperioodidel läbi ajaloo ning võtab arvesse maakoore tektoonilist liikumist.

Interaktiivset maakera saad näha siit lingilt. Lehel saad sisestada oma kodulinna nime, mille asukoht seejärel kaardil tähistatakse. Edasi on võimalik lehe ülemisest keskosast valida erinevaid ajaperioode ja linna paiknemist sellel ajal.

Lisaks sellele saab lehe paremalt ülevalt servast valida aega ka erinevate sündmuste ja etappide järgi maailma ajaloos. Nii saad oma kodulinna paiknemist näha näiteks perioodil, kui dinosaurused välja surid.

Rakenduse looja Ian Websteri sõnul sai projekt ette võetud selleks, et näidata kuidas maismaa paiknemine on miljonite aastate vältel muutunud. Lisaks sellele saab seda kasutada väärtusliku õppematerjalina nii koolides kui lihtsalt huvilistele tutvumiseks, kirjutab Interesting Engineering.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.