Hea nipp

Snapchat pole keeruline: siin on parimad trikid ja nipid

snapchat.png

Rubriiki toetab

Snapchat kogub aina populaarsust. Seda eriti just noorte seas. Samas paljude jaoks paistab rakendus olevat segane ning tekitab rohkem küsimusi kui avastamisrõõmu. Siin on mõned näpunäited, kuidas rakendust paremini kasutada ning mõni viide ka sellele, mida tasub teha ja mida mitte.

Kuidas neid ägedaid nägusid teha?

See on üsna lihtne. Ava rakendus, lülita telefon esikaamera peale ning hoia näppu enda näo peal. Seejärel toimub pisike skanneerimisanimatsioon ning nüüd peaks saama valida erinevate vahvate nägu moonutavate või kaunistavate filtrite vahel. Seega pane endale pähe päikeseprillid või hoopis päkapikumüts. Lahendus on ka hea viis avastamaks, kust Facebook Messenger enda ideid ammutab.

Tee sõpradega grupp

Muidu on piltide või snap’ide saatmiseks olnud kaks viisi. Esimene on teha pilt ja saata see kas ühele või mitmele sõbrale individuaalselt. Teine variant on panna snap enda Story'sse, mis on koht, kuhu saab panna pildi ning see püsib seal kuni 24 tundi. Seda näevad kõik sinu jälgijad. Samas mõnikord on hea saata snap’e mingile konkreetsele sõprade grupile ning nüüd saab selleks ka luua spetsiaalse grupi.

Selleks tee üks pilt, hakka seda saatma ning sõprade valiku juures on koht, kus saab luua grupi. Lisa sinna soovitud sõbrad töölt või koolist ning nüüd saad neile kõigile pilte saata vaid ühe vajutusega.

Maagiline sõprade lisamine

Snapchat pakub üht kõige lahedamat viisi, kuidas endale uusi sõpru sõbralisti lisada. Kui soovid enda sõpra lisada, lase tal teha telefonis lahti Snapchati rakendus, seejärel tuleb klikata ülal olevale Snapchati ikoonile. Seejärel ilmub tema kasutajapilt, mil ümber täpikesed.

See on snapcode, ning see tuleb sisse skanneerida, seega võta enda telefon, ava Snapchat ning skanneeri enda telefoni tagumise kaameraga enda sõpra snapcode’i nii nagu eelnevalt skanneerisid enda nägu, et pääseda filtriteni. Seejärel hüppab ekraanile sõbra kasutaja ning saad ta lisada oma kontaktide sekka. On küll lihtsamaid viise, kuid see on hea variant tulevikus elamise tunde tekitamiseks.

Memories

Hiljuti tõi Snapchat välja Memories nimelise lahenduse, mis laseb kasutajatel tehtud pilte ning lugusid salvestada. See on hea lahendus juhuks, kui internetiühendus puudub. Salvesta pilt hilisemaks ning saada siis, kui ühendus olemas. Lisaks, kui oled päeva jooksul pannud kokku mõne ägeda loo, siis saad ka neid salvestada.

Kilomeetrid, kellaaeg ja asukoht

Piltidele või videotele konteksti lisamiseks saab Snapchatis panna piltidele peale ka filtri, mis näitab kella, kiirust millega liigud, temperatuuri või ka lahedat graafikat, kus on kirjas linn, milles viibid.

Neid on ka olemas Eesti linnade nagu Tartu või Tallinn jaoks, kuid väiksemates kohtades see üldjuhul ei toimi. Nende lisamiseks tuleb peale pildi tegemist tõmmata ekraanil paremale või vasakule ning valida endale sobiv filter. Video tegemise puhul saab antud viisil panna ka videot tagurpidi mängima või kiirendada.

Ära karda

Üldiselt ei maksa lasta ennast heidutada sellest, et rakendus on veidi teistsugune Instagramist või Facebook Messengerist.

Seega kui tahad teada, kust Facebook on Instagrami ja Messengeri jaoks viimase aasta ideid ammutanud, siis tee endale kasutaja ja uuri järele.

Tegu hea vahetu viisiga piltide saatmiseks, kus inimesed ei töötle enda kogemusi pool tundi enne postitamist. Pildid kaovad, seega pole põhjust muretseda, et keegi su pilte peale Snapchati serverite hoiustaks.

Fotod: Kuvatõmmis

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.