Hea nipp

Tahad kõige keskkonnasõbralikumat telefoni? Vali nende tootjate hulgast

telefonid_tanel_meos.jpg
Foto: Tanel Meos

Rubriiki toetab

Telefonide valikul pole keskkonnasõbralikkus ja -säästlikkus tavaliselt esimeste müügiargumentide seas. Ka vastava info leidmine ja erinevate tootjate võrdlemine pole kõige lihtsam tegevus.

Õnneks on aga rahvusvaheline keskkonnakaitse organisatsioon Greenpeace juba 2017. aastal kokku pannud raporti, mis järjestab kõige keskkonnasõbralikumad telefonitootjad.

“Guide to Greener Electronics” raporti puhul on tegu tõenäoliselt ühe kõige põhjalikuma uuringuga, mis järjestab tootjaid nende keskkonnasõbralikkuse järgi. Kõrge hinnangu aluseks on eelkõige kasvuhoonegaaside vähendamine, materjalide taaskasutus ning ohtlikke materjalide kasutamise vältimine.

Kokku on skaala jagatud viie astmeliseks, kus “A” on parima ning “F” halvim tulemus. Raporti järgi on tehnoloogiaettevõtetel selgelt arenemisruumi, sest ükski neist pole saavutanud üldhinnanguks kõige kõrgema tähe väärilist taset.

Kõrgeimalt astmelt leiab üllatuslikult väiketootja Fairphone. Nagu nimigi viitab, on Hollandi tootja eesmärgiks toota võimalikult väikese keskkonnamõjuga telefone.

Teiselt kohalt leiab USA elektroonikahiiu Apple’i, kes lisaks telefonidele toodab ka muid nutiseadmeid. Neile järgneb rida tehnoloogiafirmasid, mis on eelkõige tuntud arvutite tootmise poolest. Alles 8. kohale on tulnud ka nutitelefone tootev LG, kellele järgnevad Sony ja Google. Kõigi nende koondhinnanguks on Greenpeace andnud D+.

Huvilised saavad raportiga lähemalt tutvust teha Greenpeace kodulehel.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.