Hea nipp

Tahad rohkem privaatsust? Kasuta neid rakendusi

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Internetis pole meie andmed kuskil lõpuni kaitstud, kuid osade rakenduste puhul peame me neid välja andma oluliselt vähem kui teiste jaoks. Kui tunned, et populaarsed programmid ja rakendused sinu privaatsust piisavalt ei austa, proovi hoopis neid alternatiive.

Brave veebilehitseja

Enamik inimesi kasutab internetihiiu Google’i poolt tehtud Chrome’i veebilehitsejat. Kuigi tegu on asjaliku programmiga, kogub see sinu kohta ikkagi andmeid otsingutulemuste parandamiseks ja eelistuste teadmiseks ning paljudele ei pruugi see meeldida.

Sellisel juhul on alternatiivina võimalik kasutad Brave nimelist veebilehitsejat, kus eesmärgiks on kaitsta kasutaja andmeid ja infot. See näeb äravahetamiseni sarnane välja Chrome’iga, kuid ei vaja Google’i kontoga ühendamist. Lisaks sellele töötavad Brave’i brauseris ka kõik Chrome’i laiendused.

DuckDuckGo otsingumootor

Väga vähesed teavad või kasutavad mingeid muid otsingumootoreid peale Google’i, sest see on üks põhjalikumaid ja parimaid omasuguste seas. Muidugi ei pääse selle kasutamisel parimate tulemuste saavutamiseks oma kasutaja andmete jagamisest Google’iga.

Kui sa seda aga teha ei soovi, proovi alternatiivina DuckDuckGo otsingumootorit. See ei salvesta sinu isiklikke ega sinu poolt tehtud otsingute andmeid ning on otsingutes sama hea nagu Google ise.

Signal sõnumirakendus

Facebooki Messenger ning WhatsApp on tõenäoliselt ühed populaarseimad sõnumirakendused. Mõlemad teenused on Facebooki omanduses ning saavad nende rakenduste kaudu meie kohta infot koguda.

Selleks, et Facebook sinu kohta vähem teaks, on alternatiiviks kasutada Signal nimelist sõnumirakendust, kus omavaheline suhtlus käib oluliselt privaatsemalt. See krüpteerib kõik sõnumid ning kogub ainult hädavajaliku info anonüümselt, et kasutajate vahelist suhtlust vahendada.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses