Hea nipp

Talv saabus, need neli nippi kuluvad täna marjaks ära kõigile autojuhtidele

img_0699.jpg

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Aknast oled juba välja vaadanud? Lubatud lumi on kohal, see tähendab, et täna peab tööle minemiseks varuma tavapärasest veidi rohkem aega. Selleks, et teel kulgemine mööduks turvaliselt, tasuks jälgida neid nelja nõuannet.

Jälgi Waze’i

Wazeon sotsiaalne liiklusäpp, kuhu teised juhid jätavad jooksvalt infot selle kohta, milline olukord teedel valitseb. Lisaks teistele juhtidele edastab Waze'i automaatselt informatsiooni kamaanteeameti liiklusinfo rakendus Tark Tee.Seda rakendust tasuks jälgida ning panna tähele, millised kohad on teised juhid märkinud ohtlikena.

Libedusest tulenevalt võib teedel olla ka ohtralt õnnetusi, kuid Waze’i rakendus näitab ka need kohad ära, seega saad olla kindel, et jõuad ka vaatamata libedusele õigeks ajaks tööle. Rakendus on saadaval iOS'ile siit ja Androidile siit.

Hoia Facebookil silma peal

Facebookis tasub silma peal hoida oma uudisvool ning erinevate julgestusorganite lehtedel. Sealt võib saada operatiivset infot selle kohta, milline on reaalne olukord teedel ning milliseid piirkondasid tasuks võimalusel vältida.

Vastavalt sellele piirkonnale, kus sa elad tasub like jätta, kas põhja-, lõuna-, ida– või lääne prefektuurile.

Jälgi ilmateadet

Lisaks liiklusinfole tasuks hoida silm peal ilmateadetel. Libedus on üks asi, kuid sõitmist võib segada ka tugev tuisk või tuul. Ülevaate headest ilmarakendustest saad siit.

Jäta auto koju

Kui näed, et ilmastikutingimused ei ole sõitmiseks sobivad, siis tuleks võimaluse korral auto täna koju jätta ning liigelda ühistranspordiga. Kui aga auto koju jätmine ei ole võimalik, siis tasuks sõita ülimalt ettevaatlikult ning vältida võimalike ohuolukordi.

Kui sa ei ole harjunud ühistranspordiga liiklema, siis peatus.ee on see koht, kust saad kätte kõik info erinevate liinide ning väljumisaegade kohta.

Avafoto: Ronald Liive

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.