Talviseid küttearveid aitavad kontrolli all hoida nutikad seadmed

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
pexels-photo-24642.jpg

Elamutes on tihtipeale inimestelepinnuks silmas kallid küttearved. Talvel on nad ääretult kõrged, kuid sageli on probleemiks tegelikult halb küttesüsteemi reguleerimine. Uurime, milliseid nutikaid võimalusi on täna võimalik oma kodu küttesüsteemi reguleerimiseks kasutada.

Erinevaid lahendusi on palju

Nutikodu lahenduste puhul paigaldatakse koju tubadesse andurid, mis mõõdavad sealset õhutemperatuuri. Sõltuvalt küttesüsteemi tüübist luuakse ka võimalused temperatuuri reguleerimiseks. Radiaatoritele on võimalik paigaldada automaatsed regulaatorid, õhksoojuspumpadele nutikodu süsteemiga koos töötavad infrapunasaatjad, mis simuleerivad õhksoojuspumba puldi poolt saadetavaid signaalening põrandakütte puhul on võimalus kasutada nutikat termostaati.

Kõike seda hakkab juhtima nutikodu juhtimiskeskus, mis vastavalt kasutaja seatud eelistustele hoiab toas ühtlast temperatuuri, muutes seda vastavalt sellele, kas näiteks keegi parasjagu kodus viibib, kas on öö või päev või kas õues on -20 või +10 kraadi. Süsteemi nutikusel pole piire, näiteks selle võib seada ka suvel automaatselt kardinaid akende ette laskma, et pärast palavat tuba jahutama ei peaks.

Sääraseid lahendusi on mitmeid. Ühte sellist moodulipõhist nutikodu lahendust pakub eestis Indome, kes müüb seadmeid, mis suhtlevad üksteisega üle universaalse zWave sidelahenduse. Niiviisi on võimalik lisaks küttesüsteemidele nutistada ära terve kodu, telekanurgast dušikabiinini.

On ka teisi võimalusi

Teine võimalus on kasutada veidi vähem täiuslikke lahendusi, ostes koju lihtsalt mõne nutika termostaadi. Mujal maailmas on populaarne näiteks Nesti nimeline termostaat, mis õpib, millal inimesed kodus on ja kui soojaks tube kütta vaja on. Samuti võib hankida õhksoojuspumba. Enamike mudelite tavafunktsioonide hulka kuulub juba kindla temperatuuri seadistamine ja selle hoidmine toas.

Veel kolmas lahendus on hankida erinevatesse tubadesse termomeetreid ning käsitsi tubade temperatuuri reguleerida. Nii võib samuti päevaks kodust lahkudes radiaatorid keerata madalamale temperatuurile, et tube üleliigselt ei köetaks.

Seega on küttesüsteemide nutikaks reguleerimiseks palju erinevaid võimalusi. Kahjuks pole Eesti kaubandusvõrgus kuigipalju tooteid, kuid suhteliselt väikese kuluga võib enda hoolika käsitsireguleerimise muuta automatiseeritud nutilahenduseks, mis küttearveid kiiresti vähendama asub.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.