Hea nipp

Tasub teada: kuidas telefoni ilma kaitsekorpuseta kasutada?

Rubriiki toetab

Selle üle, kas telefoni kasutada ilma või koos ümbrisega, vaieldakse vist sama tuliselt, kui selle üle, kas iOS on parem kui Android. Pooldajaid on mõlemal poolel, mõistlikke ja vähem mõistlikke argumente samuti. Loomulikult, kui su poolteist tuhat eurot maksev klaasist nutitelefon maha kildudeks kukub ja sul kindlustust pole, on juba hilja. See sama klaasist nutitelefon on ilma ümbriseta käes ka kole libe.

Aga samas näeb ilma ümbriseta ja hästi disainitud telefon hea välja, on tõesti õhuke ja kui libedus välja arvata, siis on teda ka hea käes hoida.

Kui sa oled otsustanud, et oma telefoni ümbrise sisse ei kammitse, siis on paar soovitust, mida järgida, et see kauem ühes tükis ja terve püsiks.

Jälgi, kus sa oma telefoni hoiad

Aseta oma telefon alati lukuga taskusse. Pükste taskud on sageli väikese nurga all ja kui teed äkilisi liigutusi, jooksed või heidad diivanile pikali, võib telefon taskust välja libiseda ja maha kukkuda. Hoia oma taskud puhtad ja jäta telefonile eraldi tasku – võtmed, mündid ja pisike praht, ka liiv, ei mõju telefonile sugugi hästi ja ilus sile klaaspind muutub peagi kriimuliseks.

Telefoni laadides jälgi, kust jookseb selle kaabel. Jala taha takerdunud tõmbab juhe telefoni laualt alla ja kui ümbris seda üldiselt säärase kukkumise puhul kaitseb, võib veidi vale nurga all põrandale maanduv telefon ollagi pärast maandumist vaid klaasipuru.

Kasuta kaitseklaase

Jah, sulle ei meeldi ümbrised. Samas on ekraanile ja telefoni klaasist tagusele liimitavad klaasid üks lisakiht, mis seadet kukkudes kaitsta võib. Ekraaniklaasid ei maksa palju, ja on odavamad, kui seadme remonti ja klaasivahetusse saamine. Seega, kui otsustad, et soovid oma telefoni kasutada ilma ümbriset a, kaalu vähemalt selle pakkimist kahe klaaslehe vahele.

Kasuta telefoni pistikukaitsmeid

Lisaks üldtuntud telefoniümbristele ja ekraaniklaasidele müüakse internetis ka telefoni pistikukaitsmeid. Need on kummist või silikonist jublakad, mille saad suruda oma telefoni laadimis või kõrvaklapipessa, et sealt tolmu ja mustust eemal hoida. Telefoni pistikusse sattunud mustus ei või ainult rikkuda seadme võimalust edastada heli või andmeid, või võimekust laadida, kui pistikusse satub näiteks vesi, ei pruugi sa oma telefoni saada tasuta või väiksema raha eest parandada.

Hangi telefonile kindlustus

Kaalu võimalust oma telefonile osta lisakindlustus. Paljud kindlustused kaitsevad sind ka seadme lõhkumise või isegi varguse eest. Kui seade peaks tõesti katki minema, ei pea sa maksma tootja täishinda klaasi vahetamise eest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.