Hea nipp

Tasub teada: kuidas Wordi, Excelit ja Powerpointi täiesti tasuta kasutada?

Microsoft Office programme saad ka tasuta kasutada.Shutterstock

Rubriiki toetab

Microsoft on viimased aastad jõudsalt aastatasu põhise mudeli poole liikunud ja täna on seis selline, et Office programmide saamiseks peab välja käima 70 eurot aastas. Kes aga nii suurt summat Wordi, Exceli ja teiste programmide eest välja käia ei taha, siis on olemas ka alternatiiv. Ja mis kõige parem, see on tasuta ja täitsa legaalne.

Microsoft pakub nimelt võimalust teatud Office’i programme veebipõhiselt kasutada ning selle eest raha ei küsita.

Et seda teha, tuleb Microsoft Office veebilehel sisse logida (või luua kasutaja) ning seejärel lööb ette lehekülg kõigi Microsofti tasuta veebipõhiste programmidega. Seal on näiteks Word, Excel, Powerpoint, OneNote ja Skype.

Valikus on sellised programmid.

Veebipõhine Word ja Excel toimivad enam-vähem sarnaselt Google Docsi ja Sheetsiga, faile eraldi arvutisse salvestama ei pea ning neid saad oma kasutaja alt ükskõik millises arvutis hiljem muuta või vaadata.

Konks seisneb selles, et tasuta programme internetiühenduseta kasutada ei saa ning samuti ei ole veebipõhised lahendused samaväärse funktsionaalsusega kui nö päris Office 365 programmid. Nii on näiteks veebi-Wordist mitu tööriista puudu, mis tavalises Wordis olemas on.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.