Hea nipp

Telefoniomanikelt petetakse raha välja süsteemiuuenduste eest

Samsungi telefon.

Rubriiki toetab

Play poe rakenduste tohutu suurest hulgast leiab kahjuks ka neid, mille eesmärk on kasutajatelt nende andmeid ja raha välja meelitada. CSIS tehnoloogia blogi on hiljuti avastanud ühe sellise rakenduse, mis telefoni operatsioonisüsteemi uuendamise eest raha küsib.

Tegu on Updates for Samsung nimelise rakendusega, mida on alla laetud jahmataval hulgal – üle 10 miljoni korra. Selle eesmärk on lihtne, pakkuda Samsungi telefonide kasutajatele kõige värskemaid süsteemiuuendusi. Neid samu uuendusi pakub aga iga telefon kasutajale niisamagi.

Rakendus on üles ehitatud selliselt, et võimaldab uuendusi alla laadida tasuta, kuid väga aeglase kiirusega. Näiteks võtaks umbes 700 MB paketi alla laadimine pea 4 tundi, samas kui telefoni tulev automaatne uuendus laetakse alla kordades kiiremini.

Kui kasutaja tahab neid rakenduse vahendusel kiiremini saada, siis on vaja teha aastane tellimus umbes 31 euro väärtuses.

Praeguseks on nimetatud rakendus Play poest eemaldatud, kuid kasutajad peaksid olema ettevaatlikud sellist tüüpi rakenduste kasutamisel. Välistada ei saa, et tulevikus leidub neid ka teiste tootjate telefonimudelite jaoks.

Kõik Samsungi omanikud saavad oma telefonile saadaolevaid uuendusi aga kontrollida menüüst süsteemivalikute alt ning sealtkaudu neid ka tasuta alla laadida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.