Hea nipp

Hea tööriist protsessori temperatuuri kontrollimiseks ja see sulle kasulik on

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Arvutis peituva protsessori tegevuse juures mängib temperatuur üsna olulist rolli. Seega on hea idee kasutada mõnda programmi, mis seda mõõdab. Kuidas temperatuuril silma peal hoida ning miks see oluline on?

Tõmba Real Temp

Kiireks ja mugavaks protsessori temperatuuri jälgimiseks tasub arvutisse paigaldada programm nimega Real Temp. Tegu on lihtsa tööriistaga, mille põhiliseks ülesandeks on kasutajale öelda, millise temperatuuri juures protsessor töötab. Lahendus toimib Intel Core protsessoritega.

Lisaks sellele jälgib Real Temp arvuti protsessori heaolu ka laiemas mõttes ning annab kasutajale teada, kui on oht ülekuumenemiseks või ka sellest, kui temperatuur võiks veidi kõrgem olla.

Miks on tarvis protsessori temperatuuri teada?

Esiteks kulub info ära inimestele, kellele meeldib enda arvuti protsessorit tavapärasest veidi kiiremini tööle panna ehk overclock’ida, et viimnegi arvutusjõud seadmest välja pigistada. Selliselt juhul on hea temperatuuri vaadata, et mõista, millal enam hoogu juurde keerata ei maksa, või näha, kas oleks vaja uut jahutit.

Teiseks on protsessori temperatuurist ülevaate omamine hea, sest nii saab tuvastada programme, mis protsessorile suuremaks koormaks on. Kui näiteks Chrome’i sisse lülitades lööb temperatuur lakke, siis võib-olla tasub kaaluda mõnda muud brauserit.

Viimaks aitab temperatuuride teadmine saada head ülevaadet protsessori üldisest käekäigust. Kui see on pidevalt liiga kuum, siis ilmselt koormab omanik enda arvutit liialt või vajab mõni komponent väljavahetamist. Real Temp teeb selle jälgimise veel eriti lihtsaks, kuna olemas on ka vigade tuvastamise funktsioon, mis otsib vigu protsessori tegevuses, et kasutaja ei peaks ise mõistatama.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses