Hea nipp

USB OTG: tundmatu nimega vidin, millest sa varem kuulnud polnud, kuid mida sul nüüd ilmselt vaja läheb

Rubriiki toetab

Võta Iizilt!

Võta IIZI äpp!

USB OTG (On-the-go) on spetsiaalne adapter, mis võimaldab erinevaid USB-ühendust kasutavaid väliseid seadmeid sinu telefoniga ühendada. Paljudel uutematel telefonimudelitel on see juba näiteks ostukomplekti kaasa pandud, kuid järelturult on võimalik odavalt ka sobiv seade leida. Kuid mille jaoks seda kasutada?

Andmete salvestamiseks

Esimene ja kõige levinum kasutusviis OTG adapteri jaoks on võimalus ühendada telefoniga väline mälupulk. Nii saad vajadusel sinna transportida videosid ja pilte, kui need telefoni sisemälu hakkavad liigselt koormama. Eriti kasulik on see väikese mälumahuga mudelitel, kus operatsioonisüsteem ja töötamiseks vajalikud failid võivad enda alla võtta üle poole telefoni salvestusruumist.

Isegi kui kasutad andmete salvestamiseks mõnda pilveteenust, on igaks juhuks kasulik võimalus alati neid dubleerida ka välisele salvestusseadmele.

Välise mängupuldi ühendamiseks

Kui oled mängurihingega, siis tea, et OTG adapter võimaldab ka näiteks erinevaid mobiilimänge koos välise puldiga kasutada. Tänapäeval ei ole muidugi keeruline leida ka Bluetoothi kaudu ühenduvaid pulte, kuid juhtmega variant võib olla oluliselt soodsam.

Oluline on aga teada, et iga mäng ei pruugi välist seadet toetada. Seepärast tasuks see kõigepealt välja uurida.

Lisaks võimaldavad ka mõned virtuaalreaalsuse mängud kasutada pulte.

Andmete vahetuseks teise telefoniga

Eelnevale lisaks võimaldab OTG ühendada omavahel ka kahte nutitelefoni. Nii on võimalik mugavalt ka tõrgeteta näiteks mahukaid faile või suures koguses faile ühest seadmest teise liigutada.

Kui telefon sellist võimalust toetab, saab üle OTG ühenduse ka näiteks teist telefoni laadida.

Oluline on kindlasti enne seda järgi uurida, kas sinu nutitelefon ka OTG ühendust toetab. Uutematel mudelitel ei tohiks sellega probleeme olla.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.