Hea nipp

Vaata järgi: millised rakendused jagavad sinu kohta kogutud infot enim edasi?

Rubriiki toetab

Pole saladus, et väga paljud rakendused koguvad nende kasutuse kohta infot ning müüvad seda teistele ettevõtetele edasi. Tavaliselt saab kasutaja ise määrata, mis andmeid ja mis hulgal ta kasutada lubab.

Foto: blog.pCloud.com

Failijagamise platvorm pCloud on kokku pannud enda poolt tehtud uuringu baasil ülevaatliku tabeli, mis näitab ära, millised rakendused on kõige infomaiamad.

Nagu graafikust selgub, jagab uuringus osalenud rakendustest kasutaja infot veidi enam kui pooled, kokku 52 protsenti. Enim infot jagab kolmandate osapooltega Instagram (79 protsenti), kellele järgneb Facebook (57 protsenti) ja LinkedIn (50 protsenti).

Kuigi mitmed rakendused ei jaga kasutaja infot teistele edasi, võivad nad suurel määral seda ise kasutada. Kõige enam koguvad kasutajate kohta andmeid omaks otstarbeks Facebook ja Instagram 86 protsendiga.

Tabelites on ülevaatlikult ka välja toodud, millised tüüpi andmeid mingid rakendused koguvad – olgu selleks ostude info või asukoht. Seega tasub andmete jagamisel kõige ettevaatlikum olla sotsiaalplatvormidega, sest need koguvad kasutaja kohta enim infot.

Foto: blod.pCloud.com

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.