Hea nipp

Vaata järgi, millised seadmed ja rakendused on sinu Google’i kontoga seotud

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Google’i konto omamine ei tähenda pelgalt juurdepääsu Gmailile. See laseb sul Androidiga äppe alla laadida ning võimaldab erinevaid teenuseid ja rakendusi kasutada. Kui sa veel ei teadnud, siis kõik need seadmed ja kontod, kuhu sa sisse oled loginud, on Google salvestanud eraldi lehele. Sealtkaudu saab neid hallata ja vajadusel kustutada need, mis pole enam kasutusel.

Seotud seadmed

Selle nägemiseks tuleb avada minna Minu konto seadete lehele, mille alt leiab alajaotuse “Sisselogimine ja turvalisus” ning selle alt omakorda “Seadmete aktiivsus ja turvasündmused” valiku.

Seadmete all kuvatakse telefonide, tahvlite ja arvutite nimekirja, millesse kasutaja on Google’i kontoga sisse logitud. Konkreetse seadme peale minnes avaneb detailne vaade, kus kuvatakse selle mudel, viimane asukoht ja tegevused. Eraldi pakutakse kasutajale valikut ka vanade seadmete kustutamiseks.

Seotud rakendused ja teenused

Kuna Google’i kontot on võimalik kasutada ka erinevatesse teenustesse ja rakendustesse sisselogimiseks, peetakse ka nende üle arvet. Juurde pääseb neile samalt Minu konto lehelt.

Kõik Google’iga seotud kontod leiad samuti “Sisselogimine ja turvalisus” alamkategooriast “Kontole juurdepääsuga rakendused”. Siin on täpselt näha, millistele võimalustele mingi rakendus juurdepääsu omab ning millal see on antud. Detailse info kuvamiseks tuleb konkreetse rakenduste või teenuse peale klõpsata. Avanenud aknast on võimalik ka oma andmed lahti siduda, näiteks juhul kui sa seda teenust enam ei kasuta.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.