Vähetuntud nipid: kuidas Shift-klahviga arvutis oma elu palju lihtsamaks teha?

Shift klahviga saab teha päris mitu kasulikku toimingut.

Rubriiki toetab

Kui enamikes tuntud klaviatuurkombinatsioonides on esindatud Alt või Ctrl klahvid, siis on tegelikult väga kasulik teada ka mõnda toimingut, mida saab Shift klahviga teha. Lisaks muidugi sellele, et väike täht tekstis suureks teha.

Üldiselt saab kasutada järgmist loogikat. Kui mingit klaviatuurikombinatsiooni vajutades teeb arvuti üht toimingut, siis lisa sinna Shift ja arvuti võtab selle toimingu tagasi või teeb seda täpselt vastupidi.

Näiteks kui kasutad internetibrauseris uue akna avamiseks Ctrl+T kombinatsiooni, siis Shift+Ctrl+T avab hoopis viimasena suletud akna.

Või kui tahad brauseris akende vahel hiirevajutusteta ringi liiguda, siis Ctrl+Tab viib sind järgmise aknani, Shift+Ctrl+Tab aga eelmise aknani. Sama kehtib ka arvutis erinevate programmide vahel liikumisega: Alt+Tab liigutab sind järjekorras paremale, pane sinna Shift juurde ja saad vasakule liikuda.

Või kui oled brauseriaknas kogemata Space klahvi vajutanud ja see sind lehe alla lööb, siis Shift+Space aitab sul tagasi sinna tulla, kus viimati enne Space’i vajutamist olid.

Shiftiga seotud klaviatuuritoimingud võivad ka kirjutamisel kasuks tulla: kui oled kasutanud näiteks undo nuppu (mis võtab tagasi su viimase toimingu), siis klaviatuurikombinatsiooni Shift+CTRL+Z abil saad sa omakorda undo tagasi võtta.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.